צוות החקירה הבינ"ל: התפרצות קורונה בווהאן ב-2019 - גדולה משחשבנו

"התפרצות קורונה בווהאן ב-2019 - גדולה משחשבו"
צוות החקירה של ארגון הבריאות העולמי מבקש גישה לנתונים מראשית המגפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוק בווהאן בסין
צילום: צילום: רויטרס

התפרצות הקורונה ב-2019 בווהאן הייתה גדולה יותר משחשבו תחילה: בריאיון בלעדי לרשת CNN האמריקנית, אמר ראש צוות החקירה הבין לאומי של ארגון הבריאות העולמי פיטר בן אמברק כי הוא ועמיתיו מצאו סימנים ראשונים לכך שההתפרצות הראשונית של נגיף קורונה בעיר הייתה גדולה וחריפה משחשבו תחילה וכעת מבקש הארגון גישה למאות אלפי בדיקות דם של תושבי העיר מתקופת ראשית ההתפשטות.

ביום שבת פרסמה רויטרס כי סין סירבה לחלוק עם החוקרים את פרטי 174 מקרי ההדיבקות הראשונים. בנוסף, אמברק מפרסם לראשונה כי בווהאן נמצאו למעלה מ-10 זנים שונים של נגיף קורונה כבר בחודש דצמבר.

שגרירות סין בוושינגטון מתחה אתמול ביקורת על ארצות הברית ואמרה כי היא פגעה בשנים האחרונות באגון הבריאות העולמי ובשיתוף הפעולה בין המדינות הרבות שחברות בו. השגרירות הסינית ציינה כי "ארצות הברית לא צריכה להפנות אצבע מאשימה כלפי סין וכלפי מדינות אחרות, שתמכו בארגון הבריאות העולמי בזמן מגפת קורונה".

דובר השגרירות הגיב להצהרת היועץ לביטחון לאומי האמריקני ג'ייק סאליבן, ואמר כי ארצו מברכת על החלטת וושינגטון להתקשר מחדש עם ארגון הבריאות העולמי, אך עליה להחזיק ב"סטנדרטים הגבוהים ביותר" במקום לכוון למדינות אחרות.

סאליבן קרא לסין ביום שבת להגיש נתונים מהימים הראשונים להתפרצות המגפה, וציין כי "עולים חששות עמוקים" לגבי האופן שבו הועברו ממצאי החקירה של ארגון הבריאות העולמי בנוגע למקור ההתפרצות הראשוני של המגפה.

הפופולריים