ניקי היילי: "לא היינו צריכים לסמוך על טראמפ, הוא איכזב איתנו"

ניקי היילי: "לא היינו צריכים לסמוך על טראמפ"
שגרירת ארה"ב באו"ם לשעבר ומי שנחשבה מקורבת לנשיא לשעבר: "אין איך לגרום לו להרגיש שהוא הפסיד באופן לגיטימי" • עורך דינו של טראמפ במשפט ההדחה: התובעים הדמוקרטים ערכו במגמתיות את ציוציו של הנשיא לשעבר כך שיוצג שהוא הסית לאלימות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דולנד טראמפ וניקי היילי, אוק' 2018
צילום: צילום: אי -פי

לקראת סיום משפט ההדחה: שגרירת ארצות הברית באו"ם לשעבר ומי שנחשבה מקורבת לדונלד טראמפ, ניקי היילי, טוענת אמש (שישי) כי זו הייתה טעות ללכת אחריו. "לא היינו צריכים לסמוך על טראמפ, הוא איכזב אותנו", אמרה היילי בריאיון לאתר "פוליטיקו".

השגרירה לשעבר הגדירה את הנשיא ה-45 "חברה הטוב", וציינה: "דעות ועצות של אנשים רעים מילאו את ראשו בפנטזיות על הרס עצמי". על סירובו לקבל את תוצאות הבחירות הוסיפה היילי כי "אין דבר שתעשה אי פעם שיגרום לו להרגיש שהוא הפסיד באופן לגיטימי בבחירות. הוא מאמין בזה לחלוטין". 

לפנות בוקר הסתיים יום הדיונים הרביעי של משפט ההדחה. מחר צפויה ככל הנראה ההצבעה הסופית על הקריאה לאשר את הדחת הנשיא לשעבר דונלד טראמפ. ההדחה דורשת רוב של שני שלישים מהסנטורים ולפיכך יהיה צורך ב-17 סנטורים רפובליקנים שיצטרפו לדמוקרטים, כדי לאשר את ההדחה. יום הדיונים הרביעי הסתיים עם פרק של שאלות ותשובות מטעם הסנטורים לצוותי ההגנה והתביעה.

מנהלי ההדחה הדמוקרטים, שמנהלים את משפט ההדחה הסנאט, מאשימים את טראמפ בהסתה להמרדה וטוענים שהוא "כיוון את האספסוף כמו תותח טעון" לעבר גבעת הקפיטול, בטרם פרצו לקונגרס ב-6 בינואר. 

ביום רביעי חשפו המחוקקים הדמוקרטים בדיון חומרי וידאו חדשים מיום המהומות. בדיון, שנמשך יותר משבע שעות, הציגו הדמוקרטים ציטוטים וקטעי וידאו מנאומים של טראמפ בהם הוא מסרב לקבל את תוצאות הבחירות, מפיץ טענות שקריות בנוגע לזיופים, וקורא לתומכיו להתנגד לאישור ניצחונו של יריבו ג׳ו ביידן. ״טראמפ היה המסית הראשי״, טענו הדמוקרטים.

הפופולריים