אבטיפוס של חללית SpaceX התפוצץ עם נחיתתו בטקסס

אבטיפוס של חללית SpaceX התפוצץ כשנחת בטקסס
החללית פותחה כחלק מפרויקט "סטארשיפ" של החברה. המייסד, איש העסקים אילון מאסק, מעוניין להשתמש בה כדי להטיס לחלל בני אדם ומטען של עד מאה טון למשימות בירח ובמאדים. היעד הסופי: להקים מושבה במאדים • מאסק הרגיע לאחר הפיצוץ: "הצלחנו לקבל את כל המידע שהיינו צריכים מהטיסה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבטיפוס של חללית SpaceX התפוצץ עם נחיתתו בטקסס. 02.02.21
צילום: צילום: רויטרס

רקטה של חברת SpaceX , ועליה אבטיפוס של רכב חלל, המריאה בהצלחה אמש (שלישי) - אך לאחר זמן קצר התפוצצה כשניסתה לנחות באיזור הניסוי בטקסס. החללית חזרה מטיסת מבחן, והפיצוץ לא גרם לנפגעים. האירוע תועד בשידור חי, ואחריו כתב בטוויטר מייסד החברה, איש העסקים איילון מאסק: "תודה על תמיכתך, דרום טקסס. זהו שער הכניסה למאדים".

הדגם שהתפוצץ היה אבטיפוס של פרויקט "סטארשיפ", שפותח בחברת החלל הפרטית של מאסק. SpaceX מפתחת את הפרויקט במטרה להטיס לחלל חללית מטען שתוכל לשאת בני אדם ומטען של עד מאה טון, עבור משימות בירח ובמאדים. החללית שמאסק מפתח טסה לחלל באמצעות טיל, במטרה לשגר לוויינים, להטיס אנשים בין ערים במהירות קיצונית ולבסוף - להקים מושבה במאדים.

טיסת המבחן נועדה להעלות את החללית לגובה של 41 אלף רגל, והחברה טרם מסרה אם היא הגיעה לגובה המצופה. לאחר הפיצוץ, עדכן מאסק בטוויטר: "הצלחנו לקבל את כל המידע שהיינו צריכים מהטיסה".

הפופולריים