הסנאט אישר את מינוי לויד אוסטין לשר ההגנה בממשל ביידן - יהיה האדם השחור הראשון בתפקיד

אושר מינוי לויד אוסטין לשר ההגנה בממשל ביידן
90 סנאטורים תמכו במינוי, לעומת רק שניים שהתנגדו. "גנרל אוסטין הוא מנהיג יוצא דופן באיכותו, עם קריירה ארוכה ומכובדת בצבא", אמר יו"ר ועדת הביטחון של הסנאט ג'ק ריד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לויד אוסטין
צילום: צילום: אי-פי

הקבינט של ביידן: הסנאט אישר היום (שישי) את מינויו של לויד אוסטין לשר ההגנה בממשל ביידן. אוסטין, גנרל בדימוס, יהיה השחור הראשון לשמש בתפקיד. 90 סנאטורים תמכו במינוי, לעומת רק שניים שהתנגדו לו. "גנרל אוסטין הוא מנהיג יוצא דופן באיכותו, עם קריירה ארוכה ומכובדת בצבא", אמר יו"ר ועדת הביטחון של הסנאט, ג'ק ריד.

אוסטין נדרש לקבל אישור מיוחד מהקונגרס כדי להתמנות לתפקיד, כיוון שטרם הסתיימה תקופת הצינון בת שבע השנים הנדרשת לקצין כדי להתמנות לתפקיד בממשל. אוסטין סיים את תפקידו האחרון בצבא בשנת 2016, אז פרש בתום שלוש שנים כראש המפקד המרכזית של המטות המשולבים.

ביום חמישי האחרון חתם נשיא ארצות הברית הנכנס ג'ו ביידן על 17 צווים נשיאותיים, שרובם ככולם יהוו שינוי מדיניות לעומת קודמו בתפקיד. בין הצווים: החלטה להחזיר את ארצות הברית לאמנת פריז למאבק בהתחממות הגלובלית, חובת עטיית מסיכות בשטחים פדרליים ל-100 הימים הקרובים, מניעת פינוי דיירים שאינם יכולים לעמוד בתשלומי השכירות בגלל מגיפת הקורונה ועוד צווים אחרים שמבטלים הוראות שהנהיג קודמו בתפקיד דונלד טראמפ.

הפופולריים