ביידן: הנכנסים לארצות הברית יידרשו לבדיקת קורונה ולבידוד

ביידן: הנכנסים לארה"ב יידרשו לבדיקה ובידוד
מהפך במדיניות האמריקנית: ביידן מיישר קו עם המדיניות הנפוצה בעולם בכל הקשור לתנועה בין מדינות. עוד דורש ביידן: מסכות במטוסים וברכבות: "המסכה לצערי הפכה לנושא מפלגתי, אך זהו אקט פטריוטי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביידן בנאום ההשבעה 20.01.21
צילום: צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הציג הערב (חמישי) את תוכניתו למאבק במגפת הקורונה בארצות הברית ובה יידרשו לראשונה הנכנסים לארצות הברית להיבדק לקורונה לפני עלייתו למטוס וכן להיכנס לבידוד. ביידן הודיע עוד שיחייב עטיית מסכות במטוסים וברכבות וקרא לציבור האמריקני: "המסכה לצערי הפכה לנושא מפלגתי, אך זהו אקט פטריוטי. אם נעשה זאת נציל יותר מ-50 אלף בני אדם".

"יש רגעים בהיסטוריה שנדרש יותר מדור מסוים, אנו במצב כזה עכשיו", אמר ביידן בדבריו לאומה. "אני מאמין שנגיע למטרות גדולות. ככל שנחסן יותר אנשים נוכל לשים את המגפה מאחור ולבנות מחדש את הכלכלה. נעשה זאת אם נעמוד יחדיו". 

התוכנית שהציג ביידן היום

ביידן שזר בדבריו ביקורת חריפה על הממשל הקודם. "הפצת החיסון הייתה כישלון", אמר. ביידן הבטיח שהמדיניות תהיה מבוססת על "מדע, ולא על פוליטיקה, על אמת ולא הכחשה". ביידן גם הציג את התוכנית לחזרת ארצות הברית לארגון הבריאות העולמי. "אני יודע שצעדים אלה לא יגיעו בזול", סיכם. "אך לא לפעול יעלה הרבה יותר. אני מצפה לעבוד עם חברי שתי המפלגות בקונגרס. אנו במצב חירום לאומי".

הפופולריים