אחדות אמריקה וקורונה: נאום ההשבעה המלא של הנשיא ביידן

אחדות וקורונה: נאום ההשבעה המלא של ג'ו ביידן
בנאום שפתח את כהונתו דיבר ביידן רבות על אחדותה של ארצות הברית, והתייחס גם לאירועים האלימים בגבעת הקפיטול: "אנו עומדים בפני מתקפה על דמוקרטיה ועל האמת, נגיף קטלני, גזענות, משבר אקלים, כל אחד מאלה היה מספיק להיות אתגר לבד" • צפו בנאום המלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביידן בנאום ההשבעה 20.01.21
צילום: צילום: רויטרס

בנאום השבעתו, שפתח את כהונתו כנשיאה ה-46 של ארצות הברית, דיבר ג'ו ביידן על אחדותה של אמריקה, על האירועים האלימים שהתרחשו רק כשבועיים לפני השבעתו בגבעת הקפיטול, ועל המאבק בנגיף קורונה. "אחיי האמריקנים זה היום של אמריקה. זה היום של הדמוקרטיה. יום של היסטוריה ותקווה", אמר ביידן.

"במשך הדורות אמריקה חוותה אתגרים ויכלה להם. היום אנו חוגגים את הצלחתו לא של מועמד, אלא של המדוקרטיה. רצון הציבור נשמע. למדנו שהדמוקרטיה שברירית. בשעה זו דמוקרטיה ניצחה. בהיכל זה לפני מספר ימים האלימות ניסתה להרוס את היסודות, אנו מתאחדים כאומה מאוחדת על מנת לבצע את העברת השלטון כפי שעשינו במשך מאות שנים. אנו מסתכלים על העתיד.

"יש הרבה מה לתקן, ולרפא, ולהשיג. מעט אנשים בהיסטוריה של האומה היו במצב יותר קשה מתקופה זו. נגיף של פעם במאה שנה והוא לקח כמות מתים כמו שאיבדה אמריקה בכל מלחמת העולם השנייה. מיליוני עבודות נעלמו. כעת יש גם עלייה של קיצוניות פוליטית ועלינו להילחם בה. המלחמה על נשמתה של אמריקה דורשת הרבה יותר ממילים, היא דורשת אחדות.

"אנו עומדים בפני מתקפה על הדמוקרטיה ועל האמת, נגיף קטלני, גזענות, משבר אקלים, כל אחד מאלה היה מספיק להיות אתגר לבד. אך העובדה היא שאנו עומדים בפני כולם ביחד. כעת אנו במבחן. אני מבטיח שכולנו נישפט על ידי הדרך בה התמודדנו עם האתגרים. האם נתמודד עם שעה קשה זו? אני מאמין שנעשה זאת. וכשזה יקרה נכתוב את הפרק הגדול הבא בסיפור האמריקני".

הפופולריים