טראמפ הבטיח שיחזור, ביידן התפלל לפני טקס ההשבעה

טראמפ הבטיח שיחזור, ביידן התפלל לפני הטקס
טראמפ בנאום אחרון: "היה משהו מיוחד, נחזור בצורה כלשהי". על המאבק בקורונה: "עלינו לזכור את אלה שסבלו מהנגיף הסיני, כולנו יודעים מאין הוא הגיע" • ביידן ורעייתו הגיעו לאזור הטקס בקפיטול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שעות לפני ההשבעה: טראמפ נפרד, ביידן מתפלל. 20.01.21
צילום: צילום: רויטרס, אי-פי

שעות לפני השבעת הנשיא ה-46 ג'ו ביידן: הנשיא היוצא דונלד טראמפ נפרד היום (רביעי) בפעם האחרונה מהבית הלבן. בדברים שנשא מבסיס חיל האוויר אנדרוז הסמוך לוושינגטון, אמר טראמפ: "אלה היו ארבע שנים נפלאות, השגנו הרבה". עוד הבטיח הנשיא היוצא להמשיך בחיים הפוליטיים ואמר כי "שמנו את הממשל האמריקני במקום שבו לא היינו מעולם, נחזור בצורה כלשהי". 

"אני רוצה להודות למשפחה, לצוות ולרבים אחרים", המשיך טראמפ. "אף אחד לא יודע כמה המשפחה הזאת עבדה קשה בשבילכם". גם רעייתו של הנשיא היוצא, מלאניה, מסרה: "להיות הגברת הראשונה היה כבוד גדול".

"מה שעשינו היה מדהים בכל קנה מידה", המשיך טראמפ. "בנינו מחדש את הצבא, יצרנו מטה חדש בשם כוח החלל, טיפלנו ביוצאי הצבא. השגנו גם את הקיצוץ הגדול ביותר במיסים אי פעם". הנשיא היוצא התייחס גם למאבק בקורונה וציין: "פיתחנו חיסון בתשעה חודשים, זה הישג כביר. בחודשים הקרובים אתם תתחילו לראות מספרים טובים. עלינו לזכור את אלה שסבלו מהנגיף הסיני, כולנו יודעים מאין הוא הגיע". 

בד בבד, ביידן ואשתו ג'יל, וכך גם סגנית הנשיא קמלה האריס ובן זוגה, הגיעו לאזור הטקס בקפיטול. קודם לכן, הגיעו ביידן ורעייתו לקתדרלת סנט מתיו בוושינגטון כדי להשתתף במיסה יחד עם ראשי הקונגרס שומר, פלוסי, מקונל ומקארת'י.

הנשיא הנכנס יישבע על תנ"ך משפחתי בן 127 שנים. טראמפ השאיר למחליפו מכתב בבית הלבן, כחלק מהמסורת הנהוגה בעת חילופי נשיאים אמריקניים. ביידן צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "זהו יום חדש באמריקה". 

התמונות שאנו רגילים לראות בכל ארבע שנים מטקס ההשבעה - יהיו הפעם מעט שונות מהרגיל. את ההמונים המנופפים לנשיא יחליף מיצג דגלים, האבטחה הכבדה תהיה כבדה עוד יותר, והנשיא היוצא לא יהיה שם. כהונתו של הנשיא היוצא דונלד טראמפ תקפע בשעה 19:00, שעון ישראל.

איך יתנהל הטקס ומי לא יגיע? כל מה שצריך לדעת לקראת השבעת ביידן

הפופולריים