הוסר החשש מאירוע ביטחוני בגבעת הקפיטול

הוסר החשש מאירוע ביטחוני בגבעת הקפיטול
חברי בית הנבחרים הונחו להישאר במשרדיהם • המתחם נסגר זמנית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפה בגבעת הקפיטול, 18.01.21
צילום: צילום: מתוך רשתות חברתיות

דקות של מתח עברו אחר הצוהריים על גבעת הקפיטול בוושינגטון כשכלי תקשורת בארצות הברית דיווחו הערב (שני) כי עוצר הוטל בגבעת הקפיטול בוושינגטון בשל איום ביטחוני. כעבור זמן קצר מסר השירות החשאי כי הוסר החשש לאירוע ביטחוני. חברי בית הנבחרים הונחו להישאר במשרדיהם והמתחם נסגר זמנית.

בסרטונים שפורסמו נראה עשן מיתמר מאחד המבנים בקפיטול. עוד נמסר כי המשתתפים בחזרות לטקס ההשבעה שנערכה במקום פונו על ידי אנשי הביטחון. משטרת הקפיטול עדכנה שאין שריפות בשטח המתחם.

אתמול הודיע משרד המשפטים בוושינגטון כי לא נמצאו שום ראיות לכך שתומכי הנשיא טראמפ שהסתערו על בניין הקונגרס לפני שבוע וחצי, התכוונו לחטוף או להרוג מחוקקים. התובע הממונה על חקירת המתקפה ציין כי אף שנשמעו באירוע קריאות לתפוס חברי קונגרס ולהרוג את סגן הנשיא מייק פנס, לא נמצאה לפי שעה הוכחה לכך שהיה ניסיון רציני לממש את הקריאות האלה.

עם זה, לא הוסר החשש מפני ניסיונות לשבש את טקס ההשבעה של הנשיא הנכנס ביידן ביום רביעי, ויימשכו סידורי האבטחה המתוגברים בגבעת הקפיטול. לשכת בתי הכלא הפדרלית הודיע כי כל בתי הכלא הפדרלים במדינה יהיו בסגר לקראת ההשבעה, במטרה למנוע אלימות שעלולה להתעורר מאחורי הסורגים, בעוד בשאר המדינה מתכוננים לאפשרות של מחאות אלימות.

הפופולריים