מעצמות אירופה מזהירות את איראן: "להפרת הסכם הגרעין יהיו השלכות משמעותיות"

האזהרה לאיראן: להפרת הסכם הגרעין יהיו השלכות
בריטניה, גרמניה וצרפת מזהירות את איראן מפני שימוש באורניום מתכתי. המעצמות קוראות לטהראן לחדול מהפעילות ולחזור מיד למלא אחר התחיובויותיה • משמרות המהפכה ערכו ניסוי בטילים בליסטיים נגד מטרות באוקיינוס ההודי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיל איראני
צילום: AFP

בריטניה, גרמניה וצרפת מזהירות את איראן מפני שימוש באורניום מתכתי. בהצהרה משותפת שפרסמו היום (שבת) ציינו שלושת המעצמות כי להפרת הסכם הגרעין יהיו השלכות צבאיות משמעותיות. עוד נכתב בהודעה כי לאורניום מתכתי אין שימוש אזרחי, והוא עלול לשמש למטרות צבאיות. המעצמות קוראות לאיראן לחדול מהפעילות ולחזור מיד למלא אחר התחיובויותיה על פי ההסכם, אם ברצונה לשמרו.

בתוך כך, משמרות המהפכה של איראן ערכו היום ניסוי בטילים בליסטיים נגד מטרות באוקיינוס ההודי, במסגרת תמרון צבאי שהחל אתמול. על פי כלי תקשורת במדינה הטילים נורו ממרכז איראן ופגעו במטרות שמוקמו בצפון האוקיינוס ההודי.

רמטכ"ל צבא איראן, מוחמד בכרי, נכח ביום השני של התמרון יחד עם מפקד משמרות המהפכה חוסיין סלאמי. בכרי אמר כי "טילים ארוכי טווח לפגיעה במטרות ימיות מהוות מסר לאויבינו: אם יאיימו על האינטרסים הלאומיים שלנו - נירה ונשמיד אותם. הוא הוסיף שאין בכוונת טהראן להוציא כל מתקפה אל הפועל, וכי מטרת התמרון היא להראות את המוכנות של איראן להגן על עצמה.

 

הפופולריים