התוכנית של ביידן: 100 מיליון חיסונים ב-100 ימים

ביידן מתכנן: 100 מיליון חיסונים ב-100 ימים
הנשיא הנבחר הודיע לציבור על תוכניתו רחבת היריעה למלחמה בקורונה במסגרתה יושקעו 1.9 טריליון דולר בכלכלה ובפיתוח הבריאות. וגם: פסיקה תקדימית של בית המשפט הפדרלי תחייב את מדינת אלבמה להכיר בטרנסג'נדרים שלא עברו ניתוח לשינוי מין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן נשיא ארצות הברית הנכנס
צילום: צילום: אי-פי

הנשיא הנבחר של ארצות הברית, ג'ו ביידן, אמר הלילה (שבת) כי הוא מבקש ש-100 מיליון אמריקנים יתחסנו נגד קורונה ב-100 הימים הראשונים לשלטונו. לדבריו, זה "אחד האתגרים הביצועיים הגדולים ביותר בתולדותיה של ארצות הברית".

ביידן הצהיר כי הממשל הפדרלי יקים אלפי עמדות חיסון, בהן מרפאות ניידות, וירחיב את שעות העבודה של אנשי בריאות הציבור. שלשום גילה ביידן כי יזרים להמרצת הכלכלה האמריקנית 1.9 טריליון דולרים. סכום זה כולל 20 מיליארד לרכישת חיסונים, ו-50 מיליארד דולר לערכות בדיקה.

זכויות טרנסג'נדרים: פסק דין תקדימי 

בית משפט פדרלי בארצות הברית פסק הלילה (שבת) כי דרישת שלטונות אלבמה מטרנסג'נדרים לעבור ניתוח מלא לשינוי מין, בטרם ישונה מינם ברישיון הנהיגה - אינה חוקתית. השופט קבע כי מצב שבו הופעתו החיצונית של אדם אינה תואמת את הכתוב ברישיון הנהיגה שלו, מעמיד טרנסג'נדרים בסכנת הטרדה ואף אלימות. הוא הורה לשלטונות אלבמה להעניק לשלוש הטרנסג'נדריות שעתרו בעניין רישיונות נהיגה חדשים המשקפים את היותן נשים.

פנס הציע סיוע לקמאלה האריס

הנשיא היוצא, דונאלד טראמפ, מתכוון לעזוב את וושינגטון בבוקר יום ההשבעה של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן, אחרי ששקל בדעתו לעזוב את הבירה יום לפני כן. לדברי מקורות המעורים בעניין, טראמפ, שהודיע לפני כמה שבועות כי אין בכוונתו להשתתף בטקס ההשבעה של ביידן, מתכוון לקיים אירוע פרידה בבסיס אנדרוז מחוץ לוושינגטון. משם יטוס בפעם האחרונה במטוס איירפורס 1 לפלורידה.

בתוך כך דווח הלילה כי סגן הנשיא מייק פנס שוחח בטלפון עם סגנית הנשיא הנבחר, קמאלה האריס, והציע לה סיוע לקראת השבעתו של ג'ו ביידן ביום רביעי. נמסר כי השיחה התנהלה באוירה נעימה. פנס הודיע השבוע כי ישתתף בטקס ההשבעה של ביידן.

הפופולריים