צפו: כשיו"ר בית הנבחרים ציטטה את אהוד מנור

צפו: כשיו"ר בית הנבחרים ציטטה את אהוד מנור
ננסי פלוסי קראה לרפובליקנים לתמוך בהדחת טראמפ והשתמשה במילות המשורר הישראלי המנוח • קורין אלאל: "שמעתי ופשוט יצאתי מדעתי" • עופרה פוקס, אלמנתו של מנור: "כולי גאווה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ננסי פלוסי - 12.1.2021
צילום:

יו"ר בית הנבחרים עושה אהוד מנור: חברת הקונגרס האמריקני ננסי פלוסי ציטטה את המשורר הישראלי אהוד מנור ז"ל בנאומה אתמול כשקראה להדיח את הנשיא המכהן דונלד טראמפ מכיסאו: "במשך ארבע שנים, ובמיוחד בזמנים עצובים אלה, אני נזכרת במילותיו של המשורר הישראלי אהוד מנור: לא אשתוק כי ארצי שינתה את פניה. לא אוותר לה, אזכיר לה ואשיר כאן באוזניה עד שתפקח את עיניה". 

פלוסי המשיכה בנאומה: "אני קוראת לחברי הרפובלקינים לפקוח את עיניהם ולדרוש מהנשיא לשאת באחריות, הדמוקרטיה שלנו בסכנה".

אלמנתו של מנור, עופרה פוקס, סיפרה בשיחה עם כאן חדשות על האירוע ואמרה: "כולי גאווה על השיר הנהדר שאהוד כתב, דווקא בנסיבות... ממש לא מאושרות. זה מעלה זכרונות כאלה שקשה קצת עם זה, אבל היום זאת גאווה. היא תרגמה את זה, וזה מאד ריגש אותי ואת הילדים שלי והנכדים. היא נתנה לו המון כבוד 'המשורר הדגול' זה מאד מחמם את הלב, מאד התרגשתי. אני מודה". 

האזינו לשיחה עם עופרה פוקס

קורין אלאל, שהלחינה את השיר, אמרה לכאן חדשות: "שמעתי ופשוט יצאתי מדעתי. קודם כל אני זוכרת את התמונה של הבן אדם הזה שהתיישב לה על השולחן. ואני פשוט לא מבינה איך היא פתאום זכרה את השיר הזה של אהוד מנור 'אין לי ארץ אחרת', ואיך היא אמרה את כל המילים באנגלית, והייתי מתה לבוא לשיר לה את זה". 

האזינו לשיחה עם קורין אלאל 

הפופולריים