לראשונה מאז המהומות: טראמפ ופנס נפגשו בבית הלבן

לראשונה מאז המהומות: טראמפ ופנס נפגשו
מקור בבית הלבן: השיחה התקיימה באווירה טובה, השניים הסכימו כי המפגינים שפרצו לגבעת הקפיטול לא מייצגים את ערכי תומכיהם • מוקדם יותר, הדמוקרטים הציגו בבית הנבחרים את סעיף ההדחה נגד הנשיא - הסתה להתקוממות • השירות החשאי יפתח מחר בסידורי הביטחון לקראת השבעת ביידן, שבוע מוקדם מהמתוכנן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ומייק פנס מדברים
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וסגנו מייק פנס נפגשו הלילה (שלישי) בבית הלבן, בפעם הראשונה מאז האירועים האלימים בגבעת הקפיטול, שבהם הוברח סגן הנשיא למקום מאובטח. מקור בבית הלבן אמר כי השניים קיימו שיחה "באווירה טובה" והסכימו שהמפגינים שפרצו לגבעת הקפיטול בשבוע שעבר אינם מייצגים את הערכים של תומכיהם. זאת ברקע הדיווחים על יחסים מתוחים בין השניים בעקבות המהומות.

השירות החשאי בארצות הברית יפתח מחר בסידורי הביטחון לקראת השבעת ג'ו ביידן, שבוע מוקדם מהמתוכנן, בעקבות האירועים בגבעת הקפיטול. בנוסף, רשת ABC דיווחה כי הבולשת הפדראלית, ה-FBI, הזהירה מפני מחאות של מפגינים חמושים ברחבי ארצות הברית מטעם ארגון הקורא להסתער על בניני מימשל מקומיים ופדראליים, אם טראמפ יודח לפני יום השבעת ביידן.

בתוך כך, שני שוטרים שהיו בגבעת הקפיטול בעת האירועים הושעו מתפקידם. אחד השוטרים תועד כשהצטלם עם הפורצים, והאחר חבש כובע של הנשיא טראמפ וסייע למתפרעים במהלך האירוע. הרשויות חוקרות עוד כ-15 שוטרים אחרים בעניין תפקודם במהלך האירועים האלימים. מפקד משטרת הקפיטול התפטר בסוף השבוע לאחר שנמתחה ביקורת חריפה על תפקודו. במהומות הפריצה נהרגו חמישה בני אדם, בהם שוטר.

אמש הציגו הדמוקרטים בבית הנבחרים את סעיף ההדחה נגד הנשיא טראמפ - הסתה להתקוממות. ההצבעה בעניין צפויה ביום רביעי. בתוך כך, הרפובליקנים התנגדו להצעת החלטה הקוראת לסגן הנשיא פנס להפעיל את התיקון בחוקה המאפשר להוציא מייד את טראמפ לנבצרות.

במקביל, השר לביטחון המולדת בפועל, צ'אד וולף, הודיע על התפטרותו בעקבות האירועים בגבעת הקפיטול. בשבוע שעבר ביקש וולף מטראמפ ומבכירי הממשל לגנות בחריפות את הפריצה למקום. "אנו רואים כמה מתומכיו של הנשיא משתמשים באלימות כאמצעי להשגת מטרות פוליטיות וזה לחלוטין לא מתקבל על הדעת", כתב וולף בחשבון הטוויטר שלו. בהודעה לעובדי המשרד אמר וולף כי ראש סוכנות החירום, פיט גיינור, יחליף אותו בתפקידו.

הפופולריים