גרמניה מסתכלת על וושינגטון - ורואה את עצמה במראה

גרמניה מסתכלת על וושינגטון - ורואה את עצמה
לאחר המהומות שאירעו בגבעת הקפיטול בוושינגטון, הודיעה ממשלת גרמניה כי היא מתכוונת לתגבר את אמצעי האבטחה בפרלמנט הפדרלי. עם זאת, שר החוץ הגרמני הבהיר: בעקבות פיגועי טרור קטלניים של הימין הקיצוני, גרמניה צריכה בראש ובראשונה לבקר את עצמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

לאחר המהומות שאירעו לפני יומיים בגבעת הקפיטול בוושינגטון, הודיעה ממשלת גרמניה כי היא מתכוונת לתגבר את אמצעי האבטחה בפרלמנט הפדרלי - הבונדסטאג. נשיא בית המחוקקים התחתון בגרמניה, וולפגנג שאובל, אמר אתמול (חמישי) כי גורמים רשמיים יבדקו שיפורים שניתן לבצע בביטחון הפרלמנט בגרמניה.

בסוף אוגוסט ובאמצע נובמבר היו בסמוך לרייכסטאג הפגנות ימין קיצוני - מכחישי קורונה ומתנגד הסגר, בהם גם ניאו נאצים, שאף הסתערו על מדרגות הרייכסטאג. כמה ממפגיני הימין אף נכנסו לבניין הפרלמנט בהזמנת מפלגת הימין הקיצוני ״אלטרנטיבה לגרמניה״.

מלשכתו של שאובל נמסר כי הוא יבחן "אילו מסקנות צריך להסיק מכאן להגנת הבונדסטאג", לאור התמונות שהגיעו מוושינגטון. ממשלת גרמניה ביקשה משגרירותה בוושינגטון למסור לה דוח על האופן שבו "האירועים האלימים היו יכולים לקרות בקפיטול".

עוד נמסר כי בחינת תגבור אבטחת הבונדסטאג תכלול התייעצות עם גורמי אבטחה של הסיעות הפוליטיות השונות בפרלמנט, כמו גם עם עיריית ברלין ומשרד הפנים הגרמני. זה המקום להזכיר כי אירוע שריפת הרייכסטאג - מקום מושבו של הבונדסטאג ב-1933, בידי גורמים עלומים, שעד היום מיוחסים לשליחיו של הקנצלר הנבחר אז אדולף היטלר, היוו את אקורד הסיום של הדמוקרטיה הגרמנית, ואת פיזור הפרלמנט ולמעשה חיסולו.

שר החוץ הגרמני הייקו מאס ערך השוואה בין התמונות שלשום בוושינגטון וניסיונותיהם של מפגינים נגד סגר להיכנס לפרלמנט בברלין. הוא ציין גם כי "בעקבות פיגועי טרור קטלניים" של הימין הקיצוני, גרמניה צריכה בראש ובראשונה לבקר את עצמה לפני שהיא מפנה אצבע לעבר ארצות הברית.

"גם כאן, בהנאו, האלה, על מדרגות הרייכסטאג, נאלצנו לחוות כיצד הסתה ומילים מבעירות הופכות למעשי שנאה", אמר מאס, וסיכם בציוץ: "מילים מרושעות פונות לפעולות אלימות - על מדרגות הרייכסטאג, ועכשיו בקפיטול״.

הפופולריים