פריצת דרך במגעי הפיוס בין סעודיה לקטר: כוויית הודיעה כי הגבול בין המדינות ייפתח

פריצת דרך בפיוס: הגבול בין סעודיה לקטר ייפתח
מחר אמורה להתקיים בסעודיה פסגה של מנהיגי מדינות המפרץ, כדי לקדם את הסכם הפיוס בין סעודיה לקטר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ועידת ארגון המדינות האסלאמיות בסעודיה
צילום: רויטרס

כוויית הודיעה הערב (שני) על פריצת דרך משמעותית בצעדי הפיוס בין קטר לסעודיה, וכי הוסכם שהחל מהיום שתי המדינות יפתחו את הגבול היבשתי ביניהן, ואת המרחב האווירי והימי שלהן. עוד נמסר כי הוסכם לטפל בכל הנושאים הרלוונטיים לפיוס.

מחר אמורה להתקיים בסעודיה פסגה של מנהיגי מדינות המפרץ, כדי לקדם את הסכם הפיוס בין סעודיה לקטר. יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן אמר היום כי פסגת מנהיגי מדינות המפרץ תביא לידי ביטוי את השאיפות של מלך סעודיה ומנהיגי מדינות המפרץ לאחדות ולסולידריות, כדי לעמוד מול האתגרים באזור. לדבריו, זאת תהיה פסגה שתאחד את הרטוריקה בין המדינות ותחזק את הדרך שמניבה פירות טובים ופריחה.

בכיר בממשלת טראמפ אמר לסוכנות הידיעות רויטרס שהסכם סופי בין המדינות אמור להיחתם ביום שלישי. לפי הבכיר, יועצו של נשיא ארצות הברית ג'ארד קושנר עזר בתיווך ויהיה נוכח בטקס יחד עם עוד שני בכירים אמריקנים.

כחלק מההסכם, סעודיה, בחריין, האמירויות ומצרים יסירו את החרם על קטר, והאחרונה תבטל תביעות שהיא הגישה בעקבות הסכסוך. זאת לאחר שלפני שלוש שנים אותן מדינות ניתקו את היחסים עם קטר בעקבות תמיכתה בטרור, והתערבותה בעניינים הפנימיים של המדינות.

הפופולריים