ל-13 מיליון בריטים אין גישה למרכז חיסונים

ל-13 מיליון בריטים אין גישה למרכז חיסונים
בגלל מחסור הוחלט לחלק חלק מהחיסונים במדינה לפי הגרלת מיקוד • שר הבריאות הבריטי: יש מספיק מנות לחסן את כל האוכלוסייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיסון לקורונה בבריטניה
צילום: צילום: אי-פי

כמעט רבע מאזרחי אנגליה גרים באזור ללא מרכז חיסונים - כך מפרסם הבוקר (ראשון) ה"סאנדיי טיימס", ומוסיף כי בגלל מחסור בחיסונים, הוחלט לחלק את חלקם לפי הגרלת מיקוד.

בסך הכל הוקמו בממלכה 697 מרכזי חיסונים בבתי חולים, מרפאות ומבני ציבור ברחבי אנגליה. אך נתוני שירותי הבריאות הלאומיים במדינה מראים כי 13 מיליון מתוך 56 מיליון בני אדם באנגליה גרים במחוז שבו טרם הוקם מתקן חיסונים. בין העיירות ללא מרכזים מוכנים ניתן למנות את בדפורד, ניוארק ובריינטרי. בנוטינגהאם למשל, המונה כ-330,000 תושבים, יש רק מרכז אחד.

בלונדון, שבה שיעורי ההידבקות מקורונה כפולים מהממוצע הארצי, יש רק שמונה אתרים לכל מיליון בני אדם – ממוצע נמוך מכל אזור אחר במדינה. הניתוח מצא גם כי שמונה מיליון אנשים באנגליה נאלצו לנסוע עשרה קילומטרים ומעלה כדי להגיע לאתר הקרוב ביותר שלהם.

ה"סאנדיי טיימס" חישב גם כי כדי שהממשלה הבריטית תעמוד במטרתה להחזיר את החיים למצב נורמלי עד חג הפסחא, יהיה צורך לתת שני מיליון מנות בשבוע, בעוד שהשיעור הנוכחי הוא בסביבות 300,000 בלבד (שביעית).

במקביל נשמעות טענות מאזרחים רבים בגיל הסיכון שכלל לא הוזמנו לקבל חיסון, ושמעו על זמינותו מפה לאוזן. גם בבתי אבות שדייריו כולם באוכלוסיית סיכון דיווחו לטיימס על כך שהרשויות כלל לא יצרו איתם קשר.

ביום רביעי האחרון אושר בבריטניה השימוש בחיסון אוקספורד/אסטרהזניקה, ומנות ראשונות ממנו יינתנו כבר מחר. שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק אמר כי בריטניה הזמינה 100 מיליון מנות של החיסון, מספיק כדי לחסן 50 מיליון בני אדם. יחד עם 40 מיליון המנות של פייזר, יש כעת בבריטניה מספיק מנות שהוזמנו לחסן את כל האוכלוסייה, לטענת השר.

אתמול רשמה בריטניה שיא במספר נדבקים יומי מאז תחילת המגיפה, עם 57,725 בדיקות חיוביות שדווחו. זה היה היום החמישי ברציפות שהנתון עמד על 50,000 והביא את המספר הכולל של החיוביים בבריטניה ל-2,599,789.

הפופולריים