מספר המאומתים בארצות הברית עלה ליותר מ-20 מיליון

מספר המאומתים בארה"ב עלה ליותר מ-20 מיליון
בתוך כחודשיים: מספר הנדבקים בקורונה הוכפל בארה"ב • דיווח: אסטרהזניקה תספק 2 מיליון מנות חיסון לבריטניה מדי שבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחלקת קורונה בבית חולים בלוס אנג'לס, 22.12.20
צילום: צילום: אי-פי

מספר מקרי ההידבקות בנגיף קורונה בארצות הברית עלה ביממה האחרונה ל-20,037,736. כך עולה מנתונים שפרסמה הלילה (שבת) אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. על פי הנתונים, עד כה מתו במדינה 346,687 חולים בנגיף. עוד עולה מהנתונים כי מספר המאומתים במדינה הכפיל עצמו בחודשיים בלבד, כאשר רק ב-9 בנובמבר מספר המאומתים הכולל הגיע אז ל-10 מיליון בני אדם.

בקליפורניה דווח אתמול על 585 מקרי מוות מנגיף קורונה ובטקסס דווח על 334 מקרים חדשים ביממה האחרונה. במקביל, 2.8 מיליון אמריקנים חוסנו עד כה נגיד נגיף קורונה. בנאום שנשא השבוע הבטיח הנשיא הנבחר ג'ו ביידן כי עם כניסתו לתפקיד תגביר ארצות הברית את קצב חיסון אזרחיה.

דיווח: אסטרהזניקה תספק 2 מיליון מנות חיסון לבריטניה מדי שבוע

בתוך כך, עיתון טיימס הבריטי דיווח הלילה כי חברת התרופות אסטרהזניקה צפויה לספק לבריטניה כשני מיליון מנות חיסון נגד נגיף קורונה מדי שבוע החל מאמצע ינואר. על פי הדיווח, שני מיליון מנות החיסון הראשונות יסופקו לממשלה הבריטית כבר בשבוע הקרוב. 

אסטרהזניקה פיתחה את החיסון שלה לקורונה בשיתוף אוניברסיטת אוקספורד. ממשלתו של בוריס ג'ונסון הזמינה 100 מיליון מנות שיספיקו לחיסונם של 50 מיליון בני אדם. ביום רביעי האחרון אישרה הממלכה את החיסון לשימוש חירום.

אתמול אובחנו בבריטניה 53,285 מאומתים לקורונה, 613 חולים נוספים מתו מהנגיף. בריטניה ניצבת במקום השישי בעולם במספר המתים מהנגיף שהגיע כבר ל-74,235 קורבנות. לפניה ניצבות בדירוג ארצות הברית, ברזיל, הודו, מקסיקו ואיטליה.

במה שונה החיסון של אסטרהזניקה מזה של פייזר ומודרנה? האזינו להסכת "עוד יום"

הפופולריים