2021 כבר כאן: בעולם מקבלים את פני השנה החדשה

2021 כבר כאן: בעולם מקבלים את פני השנה החדשה
הכיכרות אמנם ריקות מחוגגים, אבל את שמי הערים בעולם קישטו זיקוקים מרהיבים • בניו זילנד נטולת הקורונה חגגו במסיבות שהזכירו ימים עברו • לראשונה מזה 114 שנים, הטיימס סקוור בניו יורק נותרה ריקה, והתושבים צפו בחגיגות בטלוויזיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניו יורק מקבלת את 2021
צילום: צילום: רויטרס

ברוכה הבאה 2021: ברחבי העולם חוגגים הלילה (שישי) את בוא השנה האזרחית החדשה. כיכרות הערים אמנם נותרו ריקות מחוגגים בעקבות נגיף קורונה, אך המגפה לא מנעה משמי הערים הגדולות במדינות השונות להתקשט במופעי זיקוקים מרהיבים.

בשעה 07:00 בבוקר, שעון ישראל, ציינו את השנה האזרחית החדשה גם בניו יורק. לראשונה מזה 114 שנים, הטיימס סקוור בעיר תישאר ריקה במהלך החגיגות. בניו יורק ימשיכו עם החגיגות המסורתיות האחרות, בהן הפלת הכדור, אך התושבים יצטרכו לצפות באירוע בטלוויזיה.

ניו זילנד שהצליחה להשאיר את התחלואה נמוכה אחרי הסגר הקשוח, קיימה את אירועי השנה החדשה כרגיל ואלפי חוגגים פקדו את רחובות אוקלנד. 

באוסטרליה השכנה המצב שונה מניו זילנד. נתוני התחלואה במדינה אמנם נמוכים, אך קיים חשש גדול מהתפרצות מחודשת. נוכח המצב, חגיגות השנה החדשה התקיימו תחת מגבלות רבות. מופע הזיקוקים מעל נמל סידני אמנם התקיים, אך במתכונת מצומצמת, במסגרתה אף בוטל המופע המוקדם המוקדש לילדים. 

בשעה 17:00 אתמול, שעון ישראל, הגיעה השנה החדשה גם ליפן, שסובלת לבד מהתפרצות קורונה גם מסופת שלגים שהשביתה את הפעילות האווירית במדינה. אתמול תועדה ביפן כמעט 4,000 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף קורונה, והרשויות ביקשו מהציבור להישאר הערב בבתים וגם להימנע מביקור במקדשים - פעילות נפוצה בערב השנה החדשה בקרב היפנים. 

מתפללים במקש ליד טוקיו, היום

הפופולריים