מקורות פלסטיניים בעזה: התרגיל הצבאי המתקיים היום ברצועה – בקשה של איראן

מקורות פלסטיניים: התרגיל בעזה – לבקשת איראן
לדברי הגורמים, באיראן מבקשים להעביר מסר ולפיו בני בריתה באזור מוכנים לכל תקיפה נגד "ציר ההתנגדות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תרגיל צבאי בעזה 29.12
צילום: תרגיל צבאי בעזה 29.12

מקורות פלסטיניים בעזה אומרים כי איראן היא שביקשה מחמאס ומהג'יהאד האסלאמי לארגן היום (שלישי) תרגיל צבאי גדול ברצועה. זאת, כדי להעביר מסר ולפיו בני בריתה של איראן באזור ערוכים ומוכנים בכל החזיתות לקראת כל תקיפה נגד "ציר ההתנגדות". לדברי המקורות, המסר מיועד לממשל דונלד טראמפ מתוך חשש באיראן שמא הנשיא האמריקני היוצא יבקש להנחית מכה על יעדים איראניים בטרם כניסת ביידן לבית הלבן בחודש הבא. 

צפו בתיעוד מהתרגיל

חמאס והג'יהאד גייסו את הזרועות הצבאיות בעזה להשתתף בתרגיל המשולב שייפתח הבוקר ב-10:00 ויימשך עד הערב, וצפוי לכלול גם שיגורי רקטות לים. השם שניתן תרגיל הוא "עמוד התווך החזק". פעילי הזרוע הצבאית של חמאס וארגונים אחרים כבר החלו להתפרס הבוקר ברחבי הרצועה, והים נסגר לתנועת דייגים.

במסיבת העיתונאים שפותחת את התרגיל המשותף נאמר כי התרגיל יוכל להפתיע את האויב וכי ההתנגדות נמצאת ברמת המוכנות הגבוהה ביותר. "ההתנגדות לא תתן לאויב להכתיב את כללי המשחק", כך מסר דובר החמ"ל המשותף של הארגונים בעזה.

אתמול נתלו ברצועת עזה שלטים עם תמונתו של מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה לשעבר, קאסם סולימאני, שחוסל בתחילת השנה. באחד השלטים, הוצבה לצד תמונתו גם תמונת בכיר הג'יהאד האסלאמי בהאא אבו אלעטא שחוסל בעזה כחודשיים קודם לכן.

הפופולריים