רוסיה מודה: מספר המתים מקורונה גדול פי שלושה מזה שדווח

רוסיה מודה: מספר המתים מקורונה גדול פי שלושה
מספר המתים במדינה עומד על 186 אלף, לעומת כ-55 אלף עליהם דווח עד כה. רוסיה היא המדינה השלישית בעולם בכמות המתים - אחרי ארה"ב וברזיל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההלוויה ברוסיה
צילום: רויטרס

רוסיה מודה: מספר המתים מקורונה גדול פי שלושה מהמספר עליו דווח עד כה. הנתונים החדשים עליהם דווח היום (שלישי) מצביעים על כ-186 אלף מתים, לעומת כ-55 אלף עליהם דווח עד כה. המשמעות היא כי כעת רוסיה היא המדינה הנמצאת במקום השלישי בעולם מבחינת כמות המתים, אחרי ארה"ב וברזיל. זאת כאשר ברחבי העולם מתו מקורונה יותר מ-1.7 מיליון איש, מתוך 8.8 מיליון שנדבקו בנגיף.

בברזיל לבדה אובחנו אתמול למעלה מ-20 אלף נדבקים וכ-430 חולים מתו מהמחלה. נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו הודיע כי בעוד חמישה ימים יאושר חיסון לקורונה שיחולק לציבור בין כל המדינות והאזרחים בברזיל בצורה שיוויונית. בולסונארו, שחלה בקורונה והחלים, הדגיש כי אין בכוונתו להתחסן. 

ארגנטינה צפויה להתחיל היום במבצע החיסון עם הנוסחה הרוסית "ספוטניק 5". הגרדיאן הבריטי מדווח כי בשבוע האחרון ניכר זעם ברשתות החברתיות מצד גולשים רוסים שהביעו זעם על ההחלטה להעביר 300,000 מנות חיסון לידי ארגנטינה בשעה שברוסיה חוסנו רק 650,000 בני אדם.

גם בלארוס תחל היום בחיסון בחיסון אזרחיה לקוביד-19 באמצעות החיסון הרוסי. כך אישרו הממשלות של רוסיה ובלארוס. על פי תוכנית משרד הבריאות הבלארוסי, המדינה צפויה לחסן בשלב הראשון של המבצע כ-200,000 אזרחים. 

עוד באמריקה הלטינית - קובה הודיעה כי תפחית את מספר הטיסות מארצות הברית וממדינות נוספות - זאת בשל התגברות תחלואת הקורונה מאז פתחה את נמלי התעופה שלה. מאז חודש נובמבר אובחנו בקובה כ-3,800 נדבקים, כ-70% מהם הגיעו מחוץ למדינה.

במקסיקו אובחנו ביממה החולפת כ-6,000 נדבקים חדשים בקורונה ומתו מהמחלה כ-420 בני אדם. מפרוץ המגיפה מתו מקורונה במקסיקו כ-123 אלף בני אדם ונדבקו בנגיף יותר ממיליון ו-300 בני אדם.

בתוך כך, מחקר שעשה בית הספר להיגיינה ורפואה טרופית בבריטניה מלמד כי אם רוצה הממלכה להימנע מהתפרצות של גל תחלואת קורונה עליה לחסן לפחות שני מיליון בני אדם בשבוע. מפרוץ המגפה מתו מקורונה בבריטניה יותר מ-71 אלף בני אדם - מתוך יותר משני מיליון ו-300 אלף איש שנדבקו בנגיף.

הפופולריים