לא רק קורונה: האירועים הגדולים של שנת 2020

לא רק קורונה: האירועים הגדולים של שנת 2020
2020 תיזכר בהיסטוריה כשנה שבה מגפה עולמית קטלה יותר ממיליון בני אדם וחצי. השבוע ננסה לסכם את השנה החולפת דרך מבט על האירועים והתופעות שאולי נותרו קצת מתחת לרדר בזמן המגפה, אבל צפויים להישאר עמנו גם אחרי שהעולם יתחסן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סיכום שנה
צילום: צילום מסך

שנת 2020 תיזכר בהיסטוריה כשנת הקורונה, השנה שבה מגפה עולמית קטלה יותר ממיליון בני אדם וחצי. אבל אנחנו רוצים להסתכל על הדברים שהתרחשו בעולם שלנו לצד הקורונה. החל מהערב (שני) לאורך השבוע הקרוב ננסה לסכם את השנה החולפת דרך מבט על האירועים והתופעות שאולי נותרו קצת מתחת לרדר בזמן המגפה, אבל צפויים להישאר עמנו ולהשפיע על חיינו גם אחרי שהקורונה תחלוף. 

הפרק הראשון עוסק בהפגנות המחאה ששטפו את העולם: מבלארוס ועד צ'ילה, אזרחים רבים במדינות שונות החליטו לצאת מהבית ולמחות נגד השלטון, ולא רק בנוגע למשבר הקורונה. למה זה קרה דווקא עכשיו, והאם זה מעיד אל התפרקות המרקם העדין שבין האזרח לשלטון? 

צפו בפרק הראשון בסדרת הכתבות "שנה בצל קורונה" 

חזרה לאנשים שמאחורי תופעות הרשת החזקות של תחילת משבר הקורונה - בזמן שהעולם כולו היה נתון בסגרים והגבלות וכשהחיסון היה בגדר דמיון בלבד.

צפו בפרק השני בסדרת הכתבות "שנה בצל קורונה" 

38 מעלות בסיביר, שריפות ענק באמזונס וקרחונים מזיעים: שנת 2020 הייתה קיצונית גם באקלים - ויש לכך השלכות.

צפו בפרק השלישי בסדרת הכתבות "שנה בצל קורונה"

שנת הקורונה פגעה בכולנו. אבל אולי את המכה משמעותית ביותר הנחיתה המגפה על אמריקה. 20 מיליון נדבקים בקורונה ו-300 אלף מתים מהמגפה, היו כנראה יותר מידי גם עבור הציבור האמריקני, שהעניש את טראמפ, ושלח נשיא מכהן הביתה. אבל הקורונה חשפה מערכת בריאות כושלת, פערים עצומים - שרק גדלו - בין עשירים לעניים, ובין לבין, הרג של אזרח שחור בידי שוטרים לבנים, הוציא לרחובות מיליוני אזרחים להפגנות מחאה המוניות שלא נראו עד היום

צפו בפרק הרביעי בסדרת הכתבות "שנה בצל הקורונה"

הפופולריים