דיווח: בריטניה תחל להשתמש בחיסון של אסטרהזניקה ב-4 בינואר

דיווח: בריטניה תחסן עם אסטרהזניקה מ-4 בינואר
על פי עיתון הטלגרף החיסון שפותח בשיתוף אוניברסיטת אוקספורד צפוי לקבל אישור רגולטורי בממלכה בתוך ימים • עוד דווח כי הממשלה מתכוונת לחסן בתוך שבועיים עוד שני מיליון אזרחים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בוריס ג'ונסון אוחז בבקבוקון של חיסון אסטרהזניקה נגד קורונה, 30.11.20
צילום: צילום: אי-פי

בריטניה תחל להשתמש בחיסון שפיתחה חברת אסטרה-זנקה נגד נגיף קורונה החל מ-4 בינואר, כך דיווח הלילה (ראשון) עיתון הטלגרף. על פי הדיווח, הממשלה בלונדון מתכננת לחסן כבר בשבועיים הקרובים שני מיליון אזרחים נוספים, באמצעות החיסון שפותח בשיתוף אוניברסיטת אוקספורד או בזה של חברת פייזר בו נעשה שימוש בשבועיים האחרונים בממלכה. עוד דווח כי החיסון צפוי לקבל אישור הרגולציה בממלכה בתוך ימים ספורים.

אתמול נרשמו בממלכה 210 מקרי מוות נוספים מקורונה, ירידה לעומת 570 מתים מהנגיף שדווחו ביום שישי. בתוך כך, 1,968 בריטים נוספים אובחנו מאומתים לנגיף אתמול, ובכך עלה מספר המאומתים בממלכה ל-34,693 בני אדם. בריטניה ניצבת במקום השישי בעולם במספר המתים מהנגיף שהגיע כבר ל-70,512 קורבנות. לפני ניצבות ארצות הברית, ברזיל, הודו, מקסיקו ואיטליה.

בחודש שעבר דיווחה חברת התרופות על יעילות של 90% בחיסון שלה. על פי ההודעה שפרסמה, בחברה מאמינים שהחיסון עוצר בממוצע 70% מפיתוח תסמיני נגיף קורונה. מדובר בתוצאה נמוכה ביחס לחברות פייזר ומודרנה. עוד בחודש שעבר חתמה ישראל עם החברה על הסכם שיכלול 10 מיליון מנות חיסון שיסופקו במחצית הראשונה של 2021.

הפופולריים