הזן החדש של נגיף קורונה התגלה בספרד

הזן החדש של נגיף קורונה התגלה בספרד
מספר הנדבקים ברחבי העולם עומד על כ-80 מיליון, מניין המתים - כ-1.75 מיליון • לכמה מדינות באירופה הגיעו חיסונים מפני קורונה של חברת פייזר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחיות בבית חולים באיטליה
צילום: צילום: אי-פי

הזן החדש של הקורונה התגלה היום (שבת) גם בספרד. ארבעה חולים בבירה מדריד שבו בעת האחרונה מבריטניה. סוכנות הבריאות של שוודיה דיווחה על מקרה מאומת ראשון של מה שכונה "המוטציה הבריטית" במדינה. הזן החדש התגלתה אצל מטייל שהגיע למדינה מבריטניה.

ביפן הוחלט היום לאסור כניסת אזרחים זרים למדינה, בגלל הופעת הזן. האיסור יחל מחרתיים ויהיה בתוקף עד סוף ינואר. הלילה נמסר כי נשא של הנגיף אובחן גם בצרפת. מדובר אזרח צרפתי שחי בבריטניה וחזר מלונדון לפני שבוע. אין לו תסמינים והוא שוהה בבידוד בביתו.

מנות ראשונות של החיסון של פייזר/ BioNTech הועברו לכל 16 מדינות גרמניה, כך דיווחה סוכנות הידיעות DPA במדינה, לקראת תחילת מבצע החיסונים מחר. שר הבריאות של גרמניה, יאנס ספאן, הכריז על הגעת המנות הראשונות כ"מסר חג מולד שמח", וקרא לכמה שיותר אזרחים להתחסן כ"מפגן כוח לאומי".

ברבעון הראשון של 2021, רשויות הבריאות הגרמניות מצפות לקבל עוד 10 מיליון מנות של חיסון פייזר החיסון של מודרנה צפוי להיות מאושר בתחילת השנה, והיא אמורה להיות מסוגלת לספק מיליון וחצי מנות מרגע אישורו.

מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם עומד על כ-80 מיליון בני אדם. מנתונים של סוכנות הידיעות רויטרס עוד עולה שמניין המתים הוא כ-1.75 מיליון. לכמה מדינות באירופה הגיעו חיסונים מפני קורונה מתוצרת חברת פייזר: גרמניה, צרפת, איטליה, ספרד ויוון לקראת תחילת מבצע ההתחסנות.

בהונגריה החל מבצע החיסונים. בתוך כך, רוסיה אישרה את החיסון ספוטניק חמש לחיסון מבוגרים מעל גיל 60 ואומרת כי הוא בטוח. עד כה הם לא נכללו בתוכנית החיסונים משום שהחיסון נוסה בנפרד על הגיל הזה. מספר הנדבקים ברוסיה עומד על יותר משלושה מיליון בני אדם.

הפופולריים