סנטה קלאוס במסכה: איך נראה חג המולד לצד נגיף קורונה?

סנטה קלאוס במסכה: חג המולד לצד נגיף קורונה
ברחבי העולם הנוצרי יציינו הלילה את יום הולדתו של ישו. מה שבדרך כלל מלווה בחגיגות מפוארות, מוארות ושמחות - יוחלף השנה בחגיגות תחת הגבלות כשאת החיוכים מסתירים מסכות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אדם המחופש לסנטה קלאוס עושה בדיקת קורונה בגרמניה
צילום: צילום: אי-פי

ברחבי העולם הנוצרי יציינו הלילה את יום הולדתו של ישו. אל החגיגות שבדרך כלל צבועות באדום ולבן עם קצת ירוק של עצי אשוח, הצטרף השנה שחקן נוסף - נגיף קורונה. יותר ממיליון ו-700 אלף בני אדם מתו מהנגיף עד כה - מה שאילץ את החגיגות להיות מעט פחות המוניות והרבה יותר בטוחות.

פילים במסכה, מחסור במתנות וחגיגות בלי שלג - ככה זה נראה בעולם:

תאילנד: ילדי בית הספר בעיר איוטהאיה זכו לביקור מפתיע. חבורת שחקנים רכובים על פילים, שחבשו כובע של סנטה וגם מסכת פנים (שלא מכסה את החדק לפי ההנחיות) הגיעו לבקרם אבל במקום מתנות - חילקו השחקנים מסכות מגן. בבירה בנגקוק, מבקרי האקווריום הופתעו כאשר סנטה קלאוס ירד למים, כשהוא נושא שק מלא באוכל לדגים.


סין: כאשר מדינות מערביות רבות מגבילות את החגיגות, בסין חסרת הסגר המצב מעט שונה. החגיגות יוכלו להתקיים אבל משק כנפי הפרפר של הקורונה במערב מכה גלים גם שם, ויצרניות מתנות לחג המולד סובלות כלכלית בעקבות האטה בהכנסות. רוב מזכרות חג המולד שנמכרות ברחבי העולם מיוצרות בסין, ושם רואים האטה משמעותית בהכנסות. מדינות שונות צמצמו את החגיגות ויחד עם המשבר הכלכלי - מספרי המכירות ירדו והובילו להפסדים של חנויות המפעל בסין.

אוסטרליה: בעוד ברוב העולם השלג הלבן הוא זה שמלווה את החג, בקווינסלנד שבאוסטרליה שטופת השמש המצב מעט שונה. החופים הזהובים, שטופי השמש של המדינה מלאים ברוחצים שכל קשר בינם לבין בניית  איש שלג, נראה מקרי בהחלט.

(חגיגות בחוף הים, בסדני. צילום: רויטרס)

איטליה: רחובותיה של רומא, שבדרך כלל נראים מלאים עד אפס מקום בחוגגים הנושאים בידיהם שקיות כריסמס אדומות, התחלפו בלהט חסר מעצורים של האזרחים לרכוש כמה שיותר ציוד בסיסי על מנת לעבור את הסגר, אליו נכנסת המדינה בפעם השנייה. השוטרים וגורמי האכיפה מסתובבים בין הקונים לוודא שההגבלות נשמרות.

צרפת: העוצר הלילי שידעו הצרפתים בשבוע האחרון יופסק למשך הלילה לכבוד חגיגות הכריסמס, אך הממשלה עדיין ממליצה להשמע להנחיות הבריאות ולא להתקהל. עוד סיבה לשמוח היום ברחובות עיר האורות, פאריס, היא חזרתו של הנשיא, עמנואל מקרון, לארמון האליזה לאחר שחלה בנגיף.

 

השנה - סנטה חובש מסכת פנים

מי מכם שמעוניין לעקוב אחר סנטה כדי לראות מתי יגיע לכל מדינה, יוכל להכנס לאתר האינטרנט של פיקוד האוויר והחלל של ארצות הברית (NORAD). הפיקוד, כמיטב המסורת, מזמין את ילדי העולם להיכנס לאתר ולראות היכן נמצא סנטה קלאוס - בשידור חי, כאשר הוא עובר מעל כל המדינות על הגלובוס. חדי העין יוכלו להבחין כי השנה, בשונה מבדרך כלל, סנטה חובש מסכת פנים.

הפופולריים