הושג הסכם סחר בין בריטניה והאיחוד האירופי

הושג הסכם סחר בין בריטניה והאיחוד האירופי
ההסכם יסדיר את קשרי המסחר בעקבות הברקזיט - יציאת בריטניה מהאיחוד • בוריס ג'ונסון: "החזרנו את השליטה על החוקים והעתיד שלנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חוגגים את עזיבת האיחוד האירופי
צילום: צילום: אי-פי ורויטרס

הסכם הסחר בין האיחוד האירופי לבריטניה: לאחר משא ומתן שנמשך עשרה חודשים, הגיעו היום (חמישי) בריטניה והאיחוד האירופי להסכם שיסדיר את קשרי הסחר ביניהם בעקבות יציאתה של בריטניה מהאיחוד.

ראש הממשלה ג'ונסון כתב בטוויטר: "אני גאה להודיע שהשלמנו את הסכם הסחר הגדול ביותר עד כה. החל מהראשון בינואר אנו מחוץ לשוק האירופי. הפרלמנט הבריטי יהיה זה שיחליט חוקים בנוגע לנושא זה. זה הסכם נרחב וחופשי בין בריטניה לאיחוד שיאפשר מכירה של מוצרים ללא מכסים ויאפשרו לקיים אף יותר עסקים עם חברינו מהאיחוד. החזרנו את השליטה על החוקים והעתיד שלנו".

נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין אמרה: "ההסכם הוגן, מאוזן וצודק. נמשיך לשתף פעולה בנושאים רבים כגון תחבורה, איכות סביבה. יש לנו אינטרסים משותפים רבים. האיחוד האירופי מוכן לברקזיט. הגיע הזמן להפוך דף ולהתקדם לעתיד. אנו בעלי ברית עם אינטרסים משותפים. האיחוד ובריטניה יעמדו כתף מול כתף על מנת לקדם את השאיפות הגלובליות שלנו. אני מרגישה גאווה והקלה. הגיע הזמן להשאיר את הברקזיט מאחור". 

נשיא צרפת מקרון בירך על ההסכם: "אירופה נעה קדימה ויכולה להביט לעתיד מאוחדת, ריבונית וחזקה".

הפופולריים