הירי על שגרירות ארה"ב בבגדאד | טראמפ: הרקטות הגיעו מאיראן - היא תישא באחריות

טראמפ: איראן אחראית לירי הרקטות על השגרירות
ביום ראשון נורו כ-20 רקטות לעבר מבנה השגרירות • הנשיא איים בטוויטר: אנחנו שומעים פטפוטים על מתקפה נוספת נגד אזרחינו • בכיר אמריקני לרויטרס: נציג לנשיא האמריקני כמה אפשרויות תגובה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רקטות נורו על שגרירות ארה"ב בבגדאד עיראק ב-20.12.20 טראמפ צייץ תמונה. 24.12.20
צילום: צילום: מתוך חשבון טוויטר של טראמפ

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הגיב הלילה (חמישי) למתקפת הרקטות שנורו לעבר מבנה השגרירות האמריקנית בבגדאד ביום ראשון, והזהיר: "הרקטות ההן הגיעו מאיראן. כעת אנחנו שומעים פטפוטים על מתקפה נוספת נגד אזרחינו בעיראק. אם ייהרג אמריקני אחד - טהראן תישא באחריות".

בכיר אמריקני מסר לרויטרס כי סוכם שיוצגו לנשיא האמריקני כמה אפשרויות תגובה. מוקדם יותר דווח כי ארצות הברית שוקלת לסגור את השגרירות בבגדאד בעקבות מתקפת הרקטות, וכי בבית הלבן דנים כיצד להרתיע את האיראנים מלתקוף חיילים או גורמים אמריקנים בעיראק.

בתוך כך, סוכנות הידיעות הלבנונית "יוניוז", המזוהה עם איראן ושלוחותיה באזור, פרסמה תיעוד חדש כביכול של רגע החיסול של מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה קאסם סולימאני ומלוויו, לפי שנה בבגדאד. חיסול שביצעה ארצות הברית.

בתיעוד שצפוי להתפרסם מחר במלואו אפשר לראות את המטוס של סולימאני נוחת בנמל התעופה בבגדאד, את המלווים המקומיים שהגיעו לקבלו, את היציאה של שני הרכבים מהנמל ובהמשך את רגע הפגיעה בשני הרכבים מרחוק.

בכלי תקשורת ערביים דווח כי מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה אסמאעיל קאאני, שמונה לאחר חיסולו של סולימאני, הגיע לבגדאד. באותה תקופה בדיוק לפני שנה החלה בעיראק ההסלמה שהובילה לחיסול סולימאני.

הפופולריים