לנהוג על אייפון: אפל נכנסת לשוק הרכבים

לנהוג על אייפון: אפל נכנסת לשוק הרכבים
ענקית הטכנולוגיה הודיעה על פיתוח מצבר חדשני וגורמים בחברה אומרים שהרכב הראשון ייצא לשוק בשנת 2024
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חנות אפל, אייפון, אפל סטור
צילום: צילום: איי-פי

ענקית הטכנולוגיה אפל מעבירה הילוך בכניסה לשוק הרכבים האוטונומים, זאת בעזרת מצבר חדשני שמפתחת החברה, כך מסרו הלילה (רביעי) מקורות בחברה לרויטרס. אפל התחילה בניסיונות לפתח רכב משלה כבר ב-2014, אך עדיין לא השיגה התקדמות משמעותית בנושא. כעת גורמים בחברה מדווחים שלחברה תוכניות לבנות רכב שייצא לשוק לקראת שנת 2024 ויתחרה ברכבים שמפתחות במקביל טסלה ואלפבית, חברת האם של גוגל.

פריצת הדרך שמאיצה כעת את תוכניותיה של אפל היא פיתוח חדשני של מצבר הצפוי להפחית בצורה משמעותית את העלות שלו, ולשפר את ביצועי הרכב. "זאת טכנולוגיה של הדור הבא", אמר אחד העובדים על הפרויקט והוסיף כי "זה יהיה כמו הפעם הראשונה שראיתם אייפון". החברה מעוניינת לייצר את הרכב בעצמה, ללא שיתוף פעולה עם חברת רכבים, אך גורמים מוסרים כי זאת אפשרות שלא שוללים באפל. עם זאת, מקורות נוספים מסרו כי משבר הקורונה, עלול לדחוק את התוכניות עד ל-2025.

טים קוק, מנכ"ל החברה, מכריז על "רכב אפל" - מרץ 2019

נראה כי בשווקים כבר מגיבים לתוכניות השאפתניות של אפל, ועם הפרסומים, מניית טסלה צנחה אתמול ב-6.5%, בעוד מניות אפל עלו בכ-1.24%. עם זאת, גורמים בחברה ומשקיעים ששוחחו עם סוכנות הידיעות, רויטרס, הביעו דאגה כי אפילו חברה עם כיסים עמוקים כמו אפל, תתקשה לייצר רכבים בכמויות גדולות בעצמה ותיאלץ לשתף פעולה עם יצרן רכב קיים.

הפופולריים