מקרה ראשון של זן הקורונה החדש התגלה באיטליה

מקרה ראשון של זן הקורונה החדש התגלה באיטליה
גרמניה, הולנד, בלגיה, איטליה, אוסטריה, ואירלנד אוסרות על כניסת כל טיסות הנוסעים המגיעות מבריטניה ואליה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחיות בבית חולים באיטליה
צילום: צילום: אי-פי

משרד הבריאות האיטלקי הודיע הערב (ראשון) כי אובחן מקרה ראשון במדינה של אדם שנדבק בזן החדש של נגיף הקורונה שהתגלה בבריטניה. מדובר באדם שחזר מבריטניה לרומא ונשלח לבידוד יחד עם בת זוגו. איטליה תשהה את הטיסות לבריטניה וממנה עד להודעה חדשה.

בתוך כך, הלילה התגלה גם בהולנד חולה בזן החדש של הנגיף והממשלה ההולנדית הכריזה על איסור טיסות מבריטניה ואליה לפחות עד לשנה החדשה, כדי למזער את הסיכוי להתפשטות הזן החדש. לדברי ממשלת הולנד, הגרסה של הנגיף התגלתה במדינתה עוד במדגם שנערך בתחילת דצמבר, והיא עורכת חקירות נוספות כדי לקבוע אם ישנם מקרים קשורים אחרים. ראש ממשלת בלגיה, אלכסנדר דה קרו, אמר כי בלגיה תחסום נוסעים מבריטניה למשך יממה לפחות כ"צעד זהירות", אם כי ניתן יהיה להאריך את האיסור במידת הצורך.

בישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל להטיל סגר כללי כבר בימים הקרובים בעקבות הזן החדש של הנגיף, כך לפי גורמים בלשכתו. התייעצויות בנושא יתקיימו ביומיים הקרובים עד לכינוס הקבינט הבא - ככל הנראה ביום שלישי.

נוסעי שתי טיסות מלונדון נחתו היום בנתב"ג. הנוסעים עברו בדיקות קורונה ורובם נלקחו, בליווי ניידות משטרה, לבידוד במלוניות בירושלים. במקביל, עוד ועוד מדינות מצטרפות למצור התעופתי על בריטניה בעקבות גילוי המוטציה החדשה ובעקבות הודאתו של שר הבריאות הבריטי מהבוקר שהמוטציה "יצאה משליטה". גם גרמניה, אוסטריה ואירלנד אוסרות על כניסת כל טיסות הנוסעים המגיעות מבריטניה.

הפופולריים