בשל גל התחלואה: באירופה מקשיחים את ההגבלות

בשל גל התחלואה: באירופה מקשיחים את ההגבלות
בתי חולים באנגליה לא יכולים לקבל חולים ומפנים למרכזים אחרים • אוסטריה נכנסת לסגר משבוע הבא • יממה אחרי כניסת הסגר – שיא נדבקים בגרמניה • יום שלישי ברציפות של יותר מ-1,000 נדבקים בקוריאה הדרומית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנשים עם מסכות בלונדון, דצמבר 2020
צילום: צילום: אי-פי

גל התחלואה שנמשך באירופה מוביל מדינות נוספות להחמרה בהגבלות. אוסטריה צפויה להודיע היום (שישי) על סגר שיחל ב-27 בדצמבר ועד ל-10 בינואר. חנויות לא חיוניות ייסגרו ורק בתי עסק ללא קבלת קהל ימשיכו בעבודתם כרגיל. ככל הנראה שגם הלימודים בבתי הספר יחזרו להיות מקוונים. ההודעה מגיע אחרי כישלון אוסטריה ביישום מבצע בדיקות ארצי בדומה לזה שנעשה בסלובקיה.

כמו כן, הממשלה בספרד קוראת לראשי המחוזות להקשיח הגבלות בעקבות עלייה בתחלואה.  בקטלוניה הודיעו הבוקר על הגבלות תנועה, כך שתיאסר באופן מוחלט הכניסה והיציאה מהמחוז ומשבוע הבא יוכרז גם על עוצר לילי. בנוסף יוגבלו התקהלויות ושעות הפעילות של מסעדות. בשוויץ עתידה הממשלה להכריז על הגבלות לקראת חג המולד וליל השנה החדשה אחרי עלייה בתחלואה בעת האחרונה. בנוסף לכך, בצ'כיה נכנסה לתוקפה ההחלטה לסגירת מסעדות, ברים וחנויות רחוב לא חיוניות למשך שלושה שבועות.

בבריטניה מערכת הבריאות המקומית מדווחת כי מספר המיטות הפנויות בבתי החולים אוזל. לפי נתוני ה-NHS מהיום בתי חולים נאלצו להורות לאמבולנסים לפנות חולים למרכזים אחרים, בכ-50 מקרים. מדובר בנתון הגבוה ביותר באנגליה מזה ארבע שנים. בתוך כך, יממה לתוך הסגר בגרמניה נרשם שיא תחלואה יומי, ואתמול אובחנו יותר מ-33 אלף נדבקים חדשים וכ-813 מתים. 

גם בקוריאה הדרומית נרשמת עלייה בתחלואה, וזהו יום שלישי רצוף בו אובחנו יותר מ-1,000 נדבקים. מדובר בפעם הראשונה מאז פרוץ המגפה שמספר הנדבקים היומי נשאר גבוה במשך תקופה של כמה ימים. 

בברזיל לראשונה מזה שלושה חודשים אובחנו יותר מ-1,000 מתים ביום אחד. זאת בשעה שממשל בולסונארו מעקב את האישור לחיסון לנגיף. עם זאת, בית המשפט המקומי לא שולל חובת התחסנות במדינה. ברוב של 10 שופטים מול 11, פסק בית המשפט הברזילאי כי רשויות  "יכולות לדרוש אך לא לכפות" על אזרחים להתחסן. אחד השופטים כתב בנייר עמדת הרוב כי הרשויות יכולות להטיל עיצומים על בני אדם בודדים, כמו השתתפות בפעיליות המוניות שונות או שהייה במיקום מסוים. הנשיא ז'איר בולסונארו תקף את החלטת בית המשפט ואמר: "בית המשפט אמר שהנשיא, המושלים והרשיות המקומיות יכולים לחייב את הציבור להתחסן. מצדי? אין סיכוי". 

הפופולריים