שינויים חיוביים משמעותיים בתוכנית הלימודים בסעודיה

שינויים משמעותיים בתוכנית הלימודים בסעודיה
דוח של מכון המחקר IMPACT-SE במגזין "טיים" האמריקני: הוסרו תכנים שמטיפים לשנאת האחר בין אם מדובר ביהודים והומוסקסואליים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רחובות ריאד בערב הסעודית
צילום: צילום: אי-פי

שינויים חיוביים משמעותיים חלו בתוכנית הלימודים בסעודיה. כך עולה מדוח של מכון המחקר IMPACT-SE שממצאיו פורסמו ביומיים האחרונים (רביעי-חמישי) במגזין"טיים "האמריקני ובעיתון טלגרף הבריטי. 

לפי ממצאי הדוח, הוסרו מתכנית הלימודים הסעודית תכנים שמטיפים לשנאת האחר בין אם מדובר ביהודים והומוסקסואליים. בד בבד, התווספו תכנים שמטיפים להגן על האסלאם בדרכים סובלניות. עוד דווח כי הורדו תכנים שקוראים להעניש את הלא מוסלמים במוות ותכנים שמנבאים את הקרב ביום הדין שבו המוסלמים הורגים את היהודים.

בכיר סעודי אמר ל"טיים" כי הרפורמה במערכת החינוך היא תהליך רציף שיימשך בעתיד כחלק מחזון 2030 יחד עם טיפוח של מורים ותלמידים אפקטיביים יותר. בכיר במשרד החוץ האמריקני אמר בנושא כי ממשל טראמפ מעודד מהשינויים החיוביים בספרי הלימוד בסעודיה ותומך בספרים שאין בהם אלמנטים של חוסר סובלנות ואלימות.

בחודש פברואר שעבר פורסם בכאן חדשות כי מנהל היחסים בין הדתות בארגון היהודי האמריקני (AJC), הרב דוד רוזן, השתתף במשלחת בין דתית שנפגשה עם מלך סעודיה בארמונו. בשולי הפגישה ביקש רוזן מיועץ בכיר במשרד החינוך הסעודי הבהרות על דוח שפורסם באותה תקופה מטעם מכון המחקר IMPACT SE שמראה כי למרות הניסיונות של הממלכה להראות פתיחות כלפי העולם, עדיין יש לא מעט תכנים אנטישמיים, אנטי יהודיים ואנטי ציוניים בספרי הלימוד. הסעודים ענו בזמנו לרב הישראלי כי נעשו שינויים, אך יש עוד עבודה רבה בנושא והדברים ייבדקו.

הפופולריים