ניגריה: שוחררו 344 תלמידי בית הספר שנחטפו על ידי חמושים

ניגריה: שוחררו 344 תלמידי בית הספר שנחטפו
מטעמו של מושל מדינת קצינה נמסר: ארגון הטרור "בוקו חראם" לא היה מעורב במעשה. הילדים נחטפו על ידי שודדים שהתחזו לקבוצת הטרור האסלאמיסטית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות בניגריה שקוראות להציל את 344 תלמידי בית הספר שנחטפו, 17.12.20
צילום: צילום: רויטרס

מושל מדינת קצינה שבניגריה, עמינו בלו מסארי, הודיע היום (חמישי) כי הצבא הציל את 344 תלמידי בית הספר התיכון הממשלתי למדע שנחטפו בידי חמושים בתחילת השבוע.

הדובר שלו עבדו לבראן הודיע כי התלמידים מועברים לבירת המדינה, וכי ארגון הטרור "בוקו חראם" לא היה מעורב במעשה. לדברי לבראן הילדים נחטפו על ידי שודדים שהתחזו לקבוצת הטרור האסלאמיסטית.

זאת לאחר שחלק מהילדים החטופים פנו לממשלת ניגריה בסרטון שפורסם מוקדם יותר היום ובו הופיע סמל של "בוקו חראם". בסרטון נראה נער בחולצה לבנה שאולץ להעביר דרישות בשם השובים, אחת מהן הייתה לסגור בתי ספר שמלמדים "חינוך מערבי". בנוסף בסרטון נראו עשרות ילדים מתחת לעץ ונשמע קול של אדם שטוען שהוא מנהיג הארגון לשעבר אבו בכר שקאו.

ב-2018, פלג מתפרק של "בוקו חראם" חטף יותר מ-100 בנות מהעיר דפצ'י שבמדינת המחוז יובה. בתום משא ומתן שארך כמה שבועות שוחררו כל הנערות למעט אחת. ב-2014 נחטפו 276 נערות מצ'יבוק במדינת בורנו שבצפון-במערב ניגריה על ידי הפלג של שקאו, יותר מ-100 מהן לא חזרו מעולם לבתיהן.

שרת החינוך לשעבר אוביאגלי איזווסילי מתחה ביקורת על הממשל, וציינה כי היא "מופתעת שהממשלה התירה חטיפה נוספת כזו". "מבחינתי, זאת עדות לעובדה שהממשל אינו יעיל", הוסיפה איזווסילי.

הפופולריים