נשיא צרפת עמנואל מקרון נדבק בקורונה

נשיא צרפת עמנואל מקרון נדבק בקורונה
מקרון ייכנס לבידוד של שבוע • ביידן צפוי להתחסן נגד קורונה בשבוע הבא • הבית הלבן: סגן הנשיא פנס ורעייתו יתחסנו באופן פומבי ביום שישי, כדי לחזק את אמון הציבור • שיא תחלואה בארה"ב: כ-3,700 מתים מקורונה וכ-250 אלף נדבקים חדשים אובחנו ביממה האחרונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמנואל מקרון נשיא צרפת
צילום: צילום: אי-פי

נשיא צרפת עמנואל מקרון נדבק בקורונה. כך נמסר היום (חמישי) מארמון הנשיאות האליזה. מקרון ייכנס לבידוד של שבעה ימים וימשיך לעבוד מרחוק. גם ראש ממשלת צרפת ז'אן קסטקס נכנס לבידוד.

בתוך כך, נשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן צפוי להתחסן נגד קורונה בשבוע הבא - כך מסר הלילה בכיר בצוות המעבר של ביידן. בד בבד, הבית הלבן הודיע כי סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס ורעייתו יתחסנו בפומבי ביום שישי, כדי לחזק את אמון הציבור בחיסונים. גם החיסון של ביידן צפוי להתקיים מול המצלמות. 

הלילה נשברו שיאי תחלואה בארצות הברית עם כ-3,700 מקרי מוות מקורונה וכ-250 אלף נדבקים חדשים שאובחנו ביממה האחרונה - כך עולה מנתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. זו הפעם השלישית בשבוע האחרון שמניין המתים היומי בארצות הברית חצה את קו ה-3,000 אלפים. גורמים במערכת הבריאות חששו שהמפגשים המשפחתיים בחג ההודיה בסוף נובמבר יובילו להתפרצות מחודשת, וכעת הם מזהירים מפני הידרדרות אף חמורה יותר לאחר ההתקהלויות הצפויות באירועי חג המולד והשנה החדשה.

עדיין לא ברור אם הנשיא דונלד טראמפ, שנדבק בקורונה והחלים, יתחסן גם הוא. דוברת הבית הלבן אמרה שלשום כי הנשיא מוכן להתחסן מיד כשרופאיו יחליטו שזה העיתוי המתאים, אף שלכאורה כעת הוא מחוסן באופן טבעי. בתחילת השבוע צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו שעובדי הבית הלבן אינם צריכים להתחסן בשלב הראשון של מבצע החיסונים, אלא מאוחר יותר. 

ביום שני החל בארצות הברית מבצע החיסונים נגד קורונה, ימים ספורים לאחר שהחיסון של חברת "פייזר" קיבל את אישור מנהל המזון והתרופות האמריקני. הראשונים שמתחסנים הם עובדי מערכת הרפואה, שנמצאים בסיכון גבוה. דיירים ועובדים בבתי אבות – שהיו מוקדי התפרצות לא רק בארצות הברית - יתחילו לקבל את הזריקות החל מהשבוע הבא. 

הפופולריים