המחוסנת הראשונה בארה"ב - סנדרה לינסדי מקווינס

המחוסנת הראשונה בארה"ב - סנדרה לינסדי מקווינס
3 מיליון מנות ב-50 מדינות: מבצע החיסון הגדול בהיסטוריה יוצא לדרך, כך זה יתנהל • ברקע החיסונים - ארה"ב חוצה את קו ה-300 אלף מתים מקורונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המתחסנת הראשונה לקורונה בארה"ב 14.12.20, חיסון
צילום:

אלפי בקבוקונים ובתוכם מנות החיסון שלהן ממתינים כבר כמעט שנה – החלו להגיע היום (שני) לעמדות מיוחדות בכל רחבי ארצות הברית. שריקת הפתיחה למבצע החיסונים של ארצות הברית נגד קורונה החל עם החיסון שניתן לסנדרה לינסדי, עובדת מערכת הבריאות בקווינס בניו יורק.

המבצע מתחיל ימים ספורים אחרי שהחיסון של פייזר וביונטק מקבל את האישור ממנהל המזון והתרופות האמריקני, ואחריו – גם המרכז לבקרת מחלות ולמניעתן ממליץ להשתמש בו ולחסן תושבים מעל גיל 16.

ומה קורה עכשיו? כבר אתמול משלוחים של החיסונים נארזו במשאיות מקוררות במפעל של פייזר במישיגן. משם – הן נשלחו למתקנים מיוחדים בכל 50 המדינות. היום יגיעו יותר מ-180 אלף מנות חיסון ל-145 אתרים ברחבי ארה"ב, ולעוד 500 נוספים בימים שלאחר מכן.

הראשונים שיתחסנו הם עובדי מערכת הרפואה, שנמצאים בסיכון גבוה. דיירים ועובדים בבתי אבות – שהיו מוקדי התפרצות לא רק בארה"ב, יתחילו לקבל את הזריקות החל מהשבוע הבא. הלילה דווח בניו יורק טיימס שבין העובדים החיוניים שיזכו לזריקות הראשונות – נמצאים גם העובדים בבית הלבן. אבל לא כל העובדים במתחם, אלא רק הגורמים שנמצאים בסביבתו של הנשיא דונלד טראמפ.

ברויטרס הוסיפו שגם הנשיא וסגנו מייק פנס קיבלו הצעה להתחסן עוד היום – עם הגעת החיסונים הראשונים. בוושינגטון כבר נשמעה ביקורת על המהלך הזה, כיוון שהנשיא טראמפ כבר חלה בקורונה והחלים. בנוסף, עובדים בבית הלבן לא נחשבים כעובדים ברמת סיכון גבוהה כזו של עובדים ועובדות בבתי החולים.

השמחה וההתרגשות ניכרים במפעלי ההפצה ובבתי החולים שעומדים לקבל את מנות החיסון. אבל הפצת הזריקות כנראה לא תשפיע על התמותה בארה"ב, שרק צפויה לעלות במקביל לעלייה בתחלואה במדינה. כבר יותר מ-16 מיליון אמריקנים נדבקו בנגיף, ומספר המתים מתקרב כיום ל-300 אלף. בשבוע האחרון, ממוצע הנדבקים היומי בכל ארה"ב היה 210 אלף ליממה – עלייה של 30% מהממוצע בשבועיים הקודמים.

בנוסף, רוב האמריקנים לא יהיו זכאים לקבל את החיסון לפחות עד האביב. כך שבכירים במערכת הבריאות האמריקנית ממשיכים בהדגשת החשיבות בעטיית המסכות ובשמירה על ריחוק חברתי.

הפופולריים