ה-FDA אישר את החיסון לקורונה של חברת פייזר לשימוש חירום

ה-FDA אישר את השימוש בחיסון לקורונה של פייזר
טראמפ הכריז כי החיסון הראשון יינתן בתוך פחות מיממה. בשלב הראשון תספק פייזר 100 מיליון מנות חיסון עד לחודש מארס. הראשונים לקבל את החיסונים יהיו צוותי רפואה וקשישים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיסון קורונה חברת פייזר, אילוסטרציה
צילום: צילום: רויטרס

ה-FDA - מנהל המזון והתרופות האמריקני - אישר הלילה (שבת) את החיסון לקורונה של חברת פייזר לשימוש חירום. בשלב הראשון תספק פייזר 100 מיליון מנות חיסון עד לחודש מארס. הכוונה היא להתחיל לתת את החיסונים כבר בתוך ימים ספורים, הראשונים להתחסן יהיו צוותי רפואה וקשישים.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז כי החיסון הראשון יינתן בתוך פחות מיממה, ואמר בעקבות האישור: "האומה האמריקנית רשמה היום נס רפואי. החיסון יציל את חייהם של מיליוני בני אדם ויביא לסיום המגפה. המגפה התחילה בסין אבל אנו מסיימים אותה באמריקה".

האישור הסופי של ה-FDA ניתן לאחר שהוועדה המייעצת של מנהל התרופות והמזון האמריקני אישרה אתמול את החיסון של חברת פייזר. 17 מומחים בוועדה תמכו באישור החירום, מול ארבעה שהתנגדו.

העיתון "וושינגטון פוסט" דיווח אמש כי ראש הסגל בבית הלבן מארק מדוז איים על ראש ה-FDA, סטיבן האן, ודרש ממנו להגיש את התפטרותו אם לא יינתן עד סוף היום האישור לחיסון של פייזר. האן הבהיר בריאיון לרשת NBC כי הדיווח אינו משקף נאמנה את שיחת הטלפון שהייתה בינו לבין ראש הסגל.

בריאיון לרשת ABC אמר שר הבריאות של ארצות הברית אלכס אזאר כי אזרחים ראשונים צפויים לקבל חיסון כבר ביום שני. אזאר הבהיר כי בכוונת ארצות הברית לחסן כ-20 מיליון אמריקנים בשבועות הקרובים וכ-50 מיליון עד סוף ינואר.

כישלון המודל הסלובקי: היערכות לסגר אחרי הבדיקות ההמוניות

בישראל, ראש אגף אפידמיולוגיה במשרד הבריאות ד"ר אמיליה אניס פרסמה אתמול מכתב ובו הנחיות לחיסון של חברת פייזר שהגיע לישראל שלשום. על פי המכתב, מי שייתחסן בשתי מנות - יקבל "דרכון ירוק", סטטוס הדומה למי שמוגדר כמחלים מקורונה. הדרכון יאפשר פטור מבידוד וכניסה למקומות המוגדרים "אי ירוק". סטטוס זה ייכנס לתוקף שבעה ימים מקבלת המנה השנייה של החיסון.

אמש פורסם ב"השבוע" בכאן 11 כי במשרד הבריאות קיבלו החלטה לחסן 160 אלף קשישים שמתגוררים בבתי אבות ובדיור מוגן בתוך חמישה ימים. על מנת לעמוד ביעד, יגויסו מאות אנשי צוות רפואי. 

גורמים בממשלה אמרו לכאן חדשות כי אם החיסונים יחלו בשבוע הבא - זה צריך להיות שיקול לדחיית הטלת הגבלות נוספות.

הפופולריים