סוכנות התרופות האירופית מדווחת על מתקפת סייבר

סוכנות התרופות האירופית מדווחת על מתקפת סייבר
פייזר וביונטק: פצחנים ניגשו באופן לא-חוקי למסמכים הקשורים לחיסון שפיתחו במסגרת מתקפת הסייבר אך אין חשש לדליפת פרטים • הסוכנות אחראית בין היתר לבחון אפשרות לאשר חיסונים נגד קורונה • קנדה אישרה לשימוש את החיסון של פייזר וביונטק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה, משבר קורונה, מתקפת סייבר
צילום: צילום: גטי אימג'ס

פייזר וביונטק הודיעו הערב (רביעי) כי פצחנים "ניגשו באופן לא-חוקי" למסמכים הקשורים לחיסון שפיתחו במסגרת מתקפת הסייבר והבהירו - אין חשש לדליפת פרטים. לפי החברות, סוכנות התרופות האירופית הבטיחה בפניהן כי הפריצה לא תפגע במועד סקירת פרטי החיסון לקראת אישור אפשרי לשימוש ביבשת אירופה.

מוקדם יותר היום הודיעה הסוכנות הבוחנת את האפשרות לאשר חיסונים נגד קורונה, כי המערכות שלה עברו מתקפת סייבר. "הסוכנות פתחה בחקירה מיידית, בשיתוף פעולה של כוחות אכיפת החוק ומוסדות נוספים רלוונטים" כך נכתב בהודעה. ההודעה הגיעה שבוע אחרי שהממשל האמריקני והחברה IBM הזהירו מפני קמפיין סייבר שמאתר ארגונים שקשורים בהפצה של תרופות וחיסונים נגד קורונה.

בתוך כך משרד הבריאות הקנדי העניק היום אישור לשימוש בחיסון פייזר וביונטק לקוביד-19. קנדה היא המדינה השלישית לאשר את החיסון המדובר מבלי להמתין לאישור ה-FDA, אחרי בריטניה ובחריין שאישרו את החיסון בשבוע שעבר. לפי דיווח CBC הקנדי בכוונת הרשויות לחסן עד 250,000 אזרחים מקבוצות סיכון ועובדים בצוותים רפואיים עד סוף השנה.

הפופולריים