דיווח: ביידן בחר בגנרל בדימוס לויד אוסטין לשר ההגנה

דיווח: ביידן בחר בגנרל בדימוס לשר ההגנה
אוסטין פיקח על הכוחות האמריקניים במזרח התיכון כששימש מפקד פיקוד המרכז של ארצות הברית בממשל אובמה. בכיר בצוות המעבר של ביידן אמר הלילה כי הנשיא הנבחר צפוי להכריז על חברים נוספים בממשלו כבר השבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לויד אוסטין
צילום: אי-פי

הנשיא הנבחר של ארצות הברית, ג'ו ביידן, בחר בגנרל בדימוס לויד אוסטין לשר ההגנה בממשלו. כך דיווחו הלילה (שלישי) כלי תקשורת בארצות הברית. אוסטין פיקח על הכוחות האמריקניים במזרח התיכון כששימש מפקד  פיקוד המרכז של ארצות הברית בממשל אובאמה. בכיר בצוות המעבר של ביידן אמר הלילה כי הנשיא הנבחר צפוי להכריז על חברים נוספים בממשלו כבר השבוע.

שלשום הנשיא טראמפ דבק בעמדתו כי ניצח בבחירות ואמר כי בקרוב יגיע העניין לבית המשפט העליון בוושינגטון. טראמפ קיים עצרת המונים בג'ורג'יה, עצרת ראשונה מאז היוודע התוצאות. הוא טען כי ניצח בבחירות במדינה, אף שהתוצאות של ספירת הקולות שם העלו כי לנשיא הנבחר ג'ו ביידן היו 12,500 קולות יותר ממנו.

טראמפ הגיע לג'ורג'יה כדי לתמוך בשני הסנאטורים הרפובליקנים במדינה אשר ניצבים מול סיבוב שני של בחירות בחודש הבא. הנשיא דחק במושל הרפובליקני של המדינה לסרב לקבל את תוצאות הבחירות, על אף ששתי ספירות חוזרות לא מצאו אי סדרים כלשהם. 

לפני כן, קיבל ביידן באופן רשמי את מספר האלקטורים הדרושים לבחירתו, לאחר שקליפורניה אישרה את תוצאות הבחירות והעניקה לו את 55 האלקטורים שלה. על סמך הספירה, יש כעת לביידן 279 אלקטורים, תשעה אלקטורים יותר מסך האלקטורים הדרושים לניצחון. 

הפופולריים