ביידן: מוקדם לדעת איך תשפיע ההתנקשות בפחריזאדה על הסכם הגרעין

ביידן: מוקדם לדעת איך ישפיע החיסול על ההסכם
הנשיא הנבחר אמר ל-CNN כי ארצו תפעל מול איראן בשיתוף פעולה עם אירופה • הוא ביקש מפאוצ'י להישאר בתפקידו, ואמר כי יתחסן לקורונה מייד אחרי שהוא יאושר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן, 10.11
צילום: צילום: אי-פי

הנשיא הנבחר של ארצות הברית, ג׳ו ביידן, אמר הלילה (שישי) כי עדיין מוקדם לדעת איך תשפיע ההתנקשות במדען הגרעין האיראני פחריזאדה על תוכניתו לחזור להסכם הגרעין עם איראן. בריאיון לרשת CNN הוסיף ביידן שוושינגטון תפעל מול איראן בשיתוף פעולה עם אירופה. לדבריו, ״זה יהיה משא ומתן קשה, ואין לי אשליות בעניין״. 

כמו כן, הדגיש ביידן כי ״השורה התחתונה היא שאסור לתת לאיראן להשיג נשק גרעיני״. הוא הוסיף שמדיניותו של הנשיא היוצא טראמפ גרמה לכך שאיראן קרובה יותר כעת לנשק גרעיני. 

בתוך כך, הוא התייחס בדבריו לטיפול במגפת הקורונה ואמר כי ביקש מהמומחה הבכיר למחלות זיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, להישאר בתפקידו. בריאיון הוא הוסיף שיתחסן מפני הנגיף מייד אחרי שפאוצ'י יאמר כי הזמן בטוח. עוד אמר ביידן כי ביומו הראשון כנשיא, יבקש מאזרחי ארצות הברית לעטות מסכות על פניהם במשך 100 ימים, כדי לצמצם את התפשטות הנגיף. 

קודם לכן התנצל פאוצ'י על דבריו שבהם מתח ביקורת על המהירות שבה אוּשר בבריטניה החיסון של חברת "פייזר". בראיון ל-BBC אמר פאוצ'י כי מדובר באי הבנה מצערת, והוא לא התכוון לכך שהייתה רשלנות בעבודת הרגולטור. "יש לי אמון רב בקהילה המדעית וברגולטור בבריטניה", אמר פאוצ'י. 

הפופולריים