היועץ המיוחד של טראמפ למאבק בקורונה, ד"ר סקוט אטלס, התפטר מתפקידו

היועץ המיוחד של טראמפ למאבק קורונה התפטר
חברותו של החוקר מאוניברסיטת סטנפורד בצוות של הנשיא גררה ביקורות לאורך כהונתו, וגורם מעורה בעבודת הצוות אמר ל-CNN כי התפטרות אטלס מבורכת. בתוך כך, הנשיא הנבחר שוחח עם מזכ"ל האו"ם גוטרש בנושא המאבק העולמי במגפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה ארצות הברית יועץ מיחד
צילום: צילום: אי-פי

יועצו המיוחד לענייני קורונה של נשיא ארצות הברית, ד"ר סקוט אטלס, התפטר מתפקידו לאלתר. כך הודיע לפנות בוקר (שלישי) דובר מטעם הבית הלבן. מקור המעורה בצוות המלחמה בקורונה של הבית הלבן סיפר לרשת CNN כי התפטרותו של אטלס הינה חדשות טובות, מפני שלדבריו להשקפותיו ולתיאוריות המפוקפקות שלו אין מקום סביב שולחן הדיונים. 

ד"ר אטלס גרר ביקורת לפני כשבועיים אחרי שעודד את תושבי מישיגן להתקומם נגד צעדים למניעת הפצת המגפה שננקטו במדינה. בעקבות דבריו הודיעו באוניברסיטת סטנפורד, שם אטלס הינו פרופסור, שהם מגנים את הדברים ושאינם מייצגים את עמדת האוניברסיטה. 

בעוד ממשל טראמפ מתמודד עם עזיבת היועץ הבכיר, בממשלת המעבר של ביידן ממשיכים בהכנות לקראת כניסתו לתפקיד. הנשיא הנבחר שוחח הלילה עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש. לפי הודעה משותפת, השיחה עסקה בהתמודדת עם אתגרי מגפת הקורונה, משבר האקלים וכן במלחמת האזרחים באתיופיה. 

הפופולריים