חברת מודרנה הודיעה: הגשנו ל-FDA בקשה לאישור החיסון שלנו לקורונה בהליך מזורז

מודרנה: הגשנו את החיסון שלנו לאישור ה-FDA
החברה הודיעה שהחיסון יעיל ב-94.1%, ובמקרים החמורים של הנגיף הוא יעיל ב-100%
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספליט מודרנה חיסון
צילום: אי-פי

חברת התרופות מודרנה הודיעה הלילה (שלישי) שהגישה בקשה למינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) לאישור החיסון לקורונה. אתמול החברה הודיעה כי החיסון יעיל ב-94.1%, ובמקרים החמורים של הנגיף החיסון יעיל ב-100%. במודרנה מצפים ל-20 מיליון מנות שתהיינה זמינות בארצות הברית עוד השנה, וכי הם ייספקו אותם מייד אחרי שיקבלו אישור לכך.

לפני שבועיים הודיעה החברה כי החיסון שלה נמצא יעיל בכ-95% בתוצאות הראשוניות. שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס להודעת החברה ואמרה כי "חברת מודרנה הייתה חברת החיסונים הראשונה איתה חתם משרד הבריאות כבר לפני חודשים. הודעת החברה היא בשורה מצוינת לאזרחי ישראל". 

שר הבריאות הוסיף כי "הפעילות של משרד הבריאות בחודשים האחרונים מוכיחה את יעילותה ואת הצלחתה באיתור, התקשרות ורכישה של החיסונים המובילים בשוק. יחד עם זאת, עדיין דרך ארוכה לפנינו ואסור לנו להיות שאננים".

המנהל הרפואי של מודרנה ד"ר טל זקס התראיין בתוכנית "העולם היום" בכאן 11, ואמר למואב ורדי כי "ישראל תהיה מהמדינות בקו הראשון לקבלת החיסונים".

ד"ר זקס ציין לוח זמנים להגעת החיסון לישראל, ואמר: "בתחילת 2021 החיסון יתחיל להגיע לישראל, ואני מקווה שנוכל להתחיל לחסן", והוסיף כי "יש בסיס טוב לצפות ליעילות גבוהה למנוע את המחלה גם בקרב אנשים זקנים וחולים".

צפו בריאיון עם ד"ר זקס

הפופולריים