ביידן בריאיון ראשון מאז הבחירות: שוקל למנות רפובליקני לקבינט

ביידן: שוקל למנות רפובליקני לקבינט
נשיא ארצות הברית הנכנס בריאיון לרשת NBC: תהליך העברת השלטון החל באיחור אבל אפשר לסיים אותו בחודשיים שנותרו עד להשבעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן, 10.11
צילום: צילום: אי-פי

הנשיא הנבחר ג׳ו ביידן אמר הלילה (רביעי) כי הוא שוקל את האפשרות למנות רפובליקני לקבינט שלו, אבל עדיין לא החליט על כך. בריאיון לרשת NBC אמר ביידן כי תהליך העברת השלטון החל אמנם מאוחר, אבל הוא אופטימי שניתן יהיה להספיק את מלאכת המעבר בחודשיים שנותרו עד להשבעתו. ביידן אמר כי הוא מצפה להתחיל לקבל תדרוכי מודיעין מסווגים כבר היום.
בנוגע לתוכניתו למאה הימים הראשונים לנשיאותו, אמר ביידן כי יציג חוק לרפורמה בהגירה, יבטל את הצווים הנשיאותיים של טראמפ בעניני סביבה ואקלים וידאג לכך שאוכלוסיות חלשות יקבלו את הסיוע הנדרש להן כדי להתגבר על הקשיים שנוצרו בגלל משבר הקורונה.

שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, הודיע הלילה כי משרדו החל בהליך העברת השלטון לממשל ביידן. בריאיון לרשת החדשות של פוקס אמר פומפיאו כי הליך העברת השלטון החל לאחר שמינהל השירותים הכלליים, הסוכנות הפדרלית שעליה לאשר את העברת הנשיאות הבהיר לנשיא הנבחר כי הוא יכול להתחיל רשמית בהעברת השלטון.

בתוך כך, כלי תקשורת בארצות הברית דיווחו כי בבית הלבן דנים באפשרות להעניק חנינה למייקל פלין, מי ששימש היועץ לביטחון לאומי הראשון בתקופת ממשל טראמפ. פלין הודה ששיקר לסוכני FBI על קשריו עם נציגים רוסים בזמן תקופת המעבר טרם השבעתו של טראמפ לנשיאות ארצות הברית, והערכות הן שחנינה מהנשיא תהיה חלק מסדרת חנינות שטראמפ יקיים בטרם יעזוב את הבית הלבן.

הפופולריים