פולארד חתך את האזיק האלקטרוני: "חירותי חזרה"

פולארד חתך את האזיק האלקטרוני: "חירותי חזרה"
רעייתו של המרגל שחררה אותו: "הצעד האחרון - חזרה ארצה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיתוך האזיק של פולארד, 22.11
צילום:

יונתן פולארד, המרגל ששהה 30 שנה בכלא בארצות הברית וכעת הוסרו ממנו כל המגבלות, חתך היום (ראשון) את האזיק האלקטרוני שהוצמד אליו מאז שחרורו לפני חמש שנים. 

"לפני 30 שנה אשתי האהובה אסתר מצאה בפעם הראשונה את דרכה אלי, בכלא מריון, הכלא השמור ביותר בארצות הברית", כתב פולאר במכתב שפרסם. "הייתי כלוא בצינוק שלוש קומות מתחת לאדמה, מאחורי 13 מנעולים ומפתחות. נגד כל הסיכויים, אסתר הגיעה אלי, חתכה את אזיקים מעל ליבי והחזירה את נשמתי לחיים. זו הייתה העת בה המאבק לחירותי החל לראשונה".

"היום אסתר חתכה את האזיק האלקטרוני מזרועי", המשיך פולארד. "בכך החזירה לי את חירותי הכמעט מוחלטת. כצעד האחרון לחירות נותרה חזרתנו הביתה, לארץ ולעם שאנו אוהבים". 

ביום שישי הודיע עורך דינו של פולארד, אליוט לאוור, כי הוסרו מגבלות התנועה שהוטלו על מרשו והוא יכול לנסוע לאן שירצה. "יונתן מודה לכל מי שתמך בו והפגין למענו, הוא חווה זמנים קשים ואשתו כרגע נמצאת בכימותרפיה, אבל זה אירוע נהדר", מסר לאוור בהודעתו. הוא הוסיף כי "יונתן ואסתר מתכוונים להגיע לישראל, אבל הם לא יכולים לעשות זאת מיד בשל הטיפולים שלה". עוד מסר לאוור לכאן חדשות: "אושר גדול בשבילו לאחר חמש שנים של התמודדות עם הגבלות לא הגיוניות, ו-30 שנה בתנאים קשים בכלא".

הפופולריים