ביידן: לא שולל פעולה משפטית נגד ממשל טראמפ, כדי שישתפו פעולה עם צוות המעבר

ביידן: לא שולל פעולה משפטית נגד ממשל טראמפ
הנשיא הנכנס הבהיר במסיבת עיתונאים כי הדבר אינו נמצא בעדיפות ראשונה מבחינתו. עם זאת, ביקר את חוסר שיתוף הפעולה בין הצדדים • הספירה הידנית של הקולות בג'ורג'יה מאשרת - ביידן ניצח בבחירות במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית הנבחר, ג'ו ביידן, אמר הלילה (שישיש) כי אינו שולל פעולה משפטית נגד ממשל טראמפ כדי לחייב אותו לשתף פעולה עם צוות המעבר. עם זאת, ביידן הדגיש שזו אינו העדיפות הראשונה שלו. עדיין, הנשיא הנכנס ביקר את חוסר שיתוף המידע בין הצוותים, בדגש על החיסון נגד הקורונה, והזהיר: "אם שום דבר בסיסי לא ישתנה עד לפברואר, אנחנו עלולים לאבד כ-400 אלף אנשים. אין סיבה שלא לחלוק את המידע הזה". 

עוד הוסיף ביידן שהניסיונות של טראמפ להשפיע על מחוקקים במדינת מישיגן, שלא לאשר את תוצאות הבחירות, הם "עוד עדות לכך שהוא יכנס להיסטוריה כאחד הנשיאים הבלתי אחראיים ביותר בתולדות אמריקה. מה שהוא עושה - שערורייתי". הנשיר הנכנס הבטיח לאחר פגישה עם מושלי מדינות שממשלו יצטרף מחדש לאמנות ולארגונים בין-לאומיים, ובהם הסכם פריז וארגון הבריאות העולמי. 

בד בבד, מזכיר מדינת ג'ורג'יה, בראד רפנספרגר, הודיע הלילה כי הספירה הידנית של קולות המצביעים מאשרת שהנשיא הנבחר ג'ו ביידן ניצח בבחירות במדינה לפני כשבועיים וחצי. עוד הוסיף כי התוצאות הסופיות קרובות מאוד לדיווחים בליל הבחירות. ההחלטה על הספירה הידנית התקבלה לאחר שתוצאות לא רשמיות בג'ורג'יה הצביעו על פער של כ-14 אלף קולות לטובתו של ביידן על פני טראמפ.

בתוך כך, ראש צוות המשימה למאבק בקורונה בארצות הברית, סגן הנשיא מייק פנס, אמר כי הממשל אינו תומך בסגר מלא או בסגירה של בתי הספר. בתדרוך לעתונאים של צוות המשימה אמר הדוקטור אנתוני פאוצ׳י, ראש המרכז למחלות זיהומיות, כי בזמן ההמתנה לחיסונים יש להגביר את הפעילות להגנה על בריאות הציבור, ובכלל זה עטיית מסיכות, שמירה על מרחק והימנעות מהתקהלויות. צוות המשימה הבטיח כי הפצת החיסון תתחיל מיד למחרת קבלת האישור. 

הפופולריים