פולארד יעלה לישראל? ההגבלות יסתיימו היום

פולארד יעלה לישראל? ההגבלות יסתיימו היום
בתום חמש שנים משחרור המרגל, משפחתו נערכת לעלייה. אלה המכשולים בדרך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ונתן פולארד
צילום: צילום: אי-פי

האם ג'ונתן פולארד יגיע בקרוב לישראל? פולארד, שהורשע בריגול למען ישראל, שוחרר מהכלא האמריקני לפני כחמש שנים אך עד כה הוטלו עליו הגבלות קשות שמנעו ממנו את היכולת לצאת מארצות הברית. אך כל זה צפוי להשתנות היום (שישי) כשיפוגו המגבלות עליו.

פולארד שהה 30 שנה בכלא האמריקני. בחמש השנים שמאז שחרורו הוטלו עליו הגבלות קשות מאד של תנועה, הוצמד לגופו מתקן GPS, אסור היה לו לצאת מתחומי העיר ניו יורק, הוא היה חייב להימצא בביתו בשעות הלילה, ניתן היה להיכנס למחשבים שלו ונאסרה עליו היציאה מארה"ב.

על פי הפרוטוקול ההגבלות הללו יתומו מחר בתום חמש השנים שאחרי שחרורו, ולכאורה הוא יכול לעלות לישראל, דבר שהוא הביע רצון עז לעשותו מאז שנכלא.אך יש לכך כמה הסתייגויות: הראשונה, המשפחה לא קיבלה הודעה ממשרד המשפטים האמריקני באשר לשאלה האם כל המגבלות יוסרו או שיש התנגדות לכך.

השנייה היא שכל הנושא תלוי בחוות הדעת של המודיעין האמריקני. ישנם גורמים שם שנוטרים טינה לפולארד ולישראל על כל הסיפור והם יכולים להמשיך לבוא חשבון ולהביא שלל טיעונים שבגינם אסור לפולארד לצאת מארה"ב. ולבסוף, גם מצב בריאותה של רעייתו של פולארד, אסתר, היא גורם בהחלטתם, וייתכן שהם ירצו לחכות עד שמצבה יאפשר את עלייתם גם אם יסתיימו ההגבלות.

הפופולריים