מטה טראמפ ביטל חלק גדול מעתירה שהגיש בפנסילבניה

מטה טראמפ ביטל חלק גדול מעתירתו בפנסילבניה
במקביל צייץ טראמפ כי יוגשו עתירות של מי שראו בעצמם שיבושים מחרידים. מוקדם יותר כתב טראמפ כי ביידן ניצח רק מבחינתה של 'תקשורת הפייק ניוז'
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ בבית הלבן, 13.11.20
צילום: צילום: רויטרס

מטה טראמפ הודיע הלילה (שני) על ביטול חלק גדול מעתירה שהגיש בפנסילבניה. החלק שהוסר מן העתירה קשור לטענה עליה חזר טראמפ לאחרונה, לפיה משקיפים רפובליקנים לא הורשו לצפות בספירת קולות הדואר בפילדלפיה ובפיטסבורג. כעת, הטענה המרכזית בעתירה היא כי מחוזות במדינה שבהם ישנה נטייה דמוקרטית אפשרו לבוחרים שהצביעו בדואר לתקן שגיאות שלא כדין.

מוקדם יותר הלילה אמר הנשיא טראמפ כי יגיש בקרוב שורה של עתירות חשובות שיציגו את "אי-החוקתיות של הבחירות לנשיאות והמעשים המחרידים שנעשו כדי לשנות את התוצאה". בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו כתב טראמפ כי רבות מן העתירות שמוגשות ברחבי ארצות הברית אינן של המטה שלו, אלא של "מי שראו במו עיניהם שיבושים מחרידים בבחירות".

אתמול אחר הצוהריים כתב טראמפ בטוויטר כי ג'ו ביידן ניצח רק משום שהבחירות זויפו. בהודעת הבהרה שפרסם לאחר מכן הדגיש כי אין בכך הודאה בהפסדו, שכן ביידן ניצח רק מבחינתה של 'תקשורת הפייק ניוז', לדבריו. "אני לא מודה בניצחונו, יש לנו עבודה רבה לפנינו - הבחירות האלה זוייפו", כתב בציוץ ההמשך.

בתוך כך, ראש סגל הבית הלבן המיועד בממשל ביידן, רון קליין, מיהר להגיב על הציוץ ואמר כי הוא מבטא הכרה של טראמפ בניצחונו של ביידן. הוא ציין כי יועציו של הנשיא הנבחר ייפגשו השבוע עם נציגים של חברת "פייזר" ושל חברות תרופות אחרות ללמוד על המאמצים לפתח חיסון מפני נגיף קורונה.

הפופולריים