ביידן: למרות סירוב טראמפ – התחלנו במעבר השלטון

ביידן: למרות סירוב טראמפ, התחלנו במעבר השלטון
הנשיא הנבחר אמר בהצהרה: "נתקדם בצורה מסודרת, נרכיב את הממשל שלנו" • בשיחה עם כתבים הוסיף ביידן: "התנהגותו של הנשיא מביכה. לא תורמת למורשתו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן, 10.11
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן התייחס הערב (שלישי) לכך שהנשיא דונלד טראמפ מסרב להכיר בתוצאות הבחירות. בהצהרה שנשא אמר: "כבר התחלנו במעבר השלטון. הסירוב שלהם לא משנה. אנחנו נתקדם בצורה מסודרת, נרכיב את הממשל שלנו. שום דבר לא יכול לעצור את זה. אני סמוך ובטוח שלסירוב שלהם להכיר בתוצאות אין השפעה על התכניות שלנו".

על ההכנות לקראת כניסתו לתפקיד הוסיף: "אני מקווה שנוכל להודיע על מספר מינויים לממשל החדש לפני חג ההודיה שחל בסוף החודש". בשיחה עם כתבים התייחס ביידן להתנהלותו של טראמפ: "אני פשוט חושב שהתנהגותו מביכה. אשתדל להתבטא בעדינות: התנהגות כזאת לא תתרום למורשתו של הנשיא". מנגד, טראמפ המשיך לערער על התוצאות וצייץ בטוויטר: "אנחנו מתקדמים, תוצאות יחלו להגיע כבר שבוע הבא". הוא הוסיף: "כמו לגבי החיסון, תזכרו שאמרתי לכם".

בתוך כך, מנהיגים מרחבי אירופה שוחחו היום עם ביידן. קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בירכה את הנשיא הנבחר על הניצחון, ואמרה שהיא מקווה ליחסים קרובים בין המדינות. ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר כי הוא "מצפה לשיתוף הפעולה בין שתי המדינות במספר נושאים, בהם שינוי האקלים, קידום הדמוקרטיה והמאבק במגפת הקורונה". 

התובע הכללי של ארצות הברית וויליאם בר הסמיך אמש תובעים במדינות שונות לחקור "טענות מהותיות בספירת הקולות בבחירות לנשיאות הקשורות לאי סדרים". ההחלטה התקבלה בעקבות ההאשמותיו החוזרות ונשנות של טראמפ כי היו זיופים בבחירות.

 

הפופולריים