בכיר בממשל טראמפ: נקדם מדיניות פרו-ישראלית עד הרגע האחרון

בכיר בממשל: נפעל למען ישראל עד הרגע האחרון
הבכיר, שדבריו נאמרים על רקע ביקורו של שליח הממשל לענייני איראן, הזכיר שטראמפ נבחר לארבע שנים - "יש לנו לא מעט דברים לעשות עם ישראל - ונמשיך לפעול". • דיווח ב-CNN: טראמפ שוקל לקיים עצרות בדרישה לספירה חוזרת. מקורבים לנשיא, בהם קושנר וג'וליאני, תומכים במהלך, בעוד שיועצים אחרים ממליצים לו להודות בהפסד לביידן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ נאום ליל בחירות 4.11.20
צילום: אי-פי

בעוד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נאבק נגד תוצאות הבחירות, בממשלו מתכוונים להמשיך ולקדם את מדיניותם ככל שיוכלו - גם אם הנשיא ייצא מהבית הלבן ב-20 בינואר. גורם בממשל טראמפ אמר הבוקר (שני) לכאן חדשות: "נבחרנו לארבע שנים - מתכוונים לנצל את הזמן עד לרגע האחרון. יש לנו לא מעט דברים לעשות עם ישראל - ונמשיך לפעול". 

הדברים נאמרים על רקע הביקור של השליח האמריקני המיוחד לענייני איראן, אליוט אברהמס, שנפגש אמש עם נתניהו וצפוי להיפגש היום עם בכירים נוספים בהם שר החוץ גבי אשכנזי ושר הביטחון גנץ. גם שר החוץ פומפאו צפוי להגיע לישראל בשבוע הבא. הבכירים ידונו עם עמיתיהם הישראלי בין היתר בנושא איראן ובאפשרות להטיל סנקציות נוספות.

התוכנית של טראמפ - עצרות פומביות וקמפיין מודעות

הנשיא דונלד טראמפ שוקל לקיים עצרות פומביות בדרישה לספירה חוזרת של הקולות בכמה מדינות. רשת CNN דיווחה הלילה כי מקורבים לטראמפ, בהם יועצו וחתנו ג׳ארד קושנר ועורך דינו רודי ג׳וליאני, דוחקים בנשיא לקיים שורה של עצרות המונים כדי לעורר קריאה ציבורית לספירה חוזרת.

מנגד, לפי הדיווח, יועצים בכירים אחרים, בהם ראש הסגל בבית הלבן מארק מדווז, הציעו לטראמפ לשקול הכרה בהפסד לג'ו ביידן. אתר "אקסיוס" דיווח כי מטה טראמפ כבר הכין צוותים במדינות המפתח כדי לפעול לספירה חוזרת, וכי טראמפ מתכוון, בין היתר, להציג מודעות אבל של אנשים שמתו אבל רשומים כמי שהצביעו, לטענתו, בבחירות.

אתמול דווח כי רעייתו של הנשיא מלאניה טראמפ מנסה לשכנע אותו להודות בהפסד. זמן קצר אחרי הדיווח, פרסמה רעיית הנשיא ציוץ תמיכה בטראמפ: "יש לספור את כל הקולות החוקיים - ולא את הקולות שאינם חוקיים. האמריקנים ראויים לבחירות הוגנות, עלינו להגן על הדמוקרטיה שלנו".

קודם לכן דווח כי גם קושנר פנה לנשיא בעניין ההודאה בהפסד. טראמפ עצמו כתב אתמול בטוויטר: "ממתי התקשורת העלובה קובעת מי יהיה הנשיא הבא? כולנו למדנו הרבה בשבועיים האחרונים".

בנאום שנשא אתמול, פנה הנשיא הנבחר ביידן למצביעי טראמפ: "אני מבין את האכזבה שלכם, עברתי כמה אכזבות בחיי - אבל בואו ניתן אחד לשני הזדמנות. כדי להתקדם, אנחנו צריכים להפסיק לראות את המתמודדים מולנו בתור היריבים שלנו, הם לא יריבים - הם אמריקנים. זה הזמן לאחות את אמריקה".

הפופולריים