אחרי שקראו לעצור את הספירה בפנסילבניה, קמפיין טראמפ הודיע: "ניצחנו במדינה"

קמפיין טראמפ הודיע: "ניצחנו בפנסילבניה"
אנשיו של טראמפ פרסמו את ההכרזה על אף שכלי תקשורת לא הודיע על סיום ספירת הקולות • לאחר שביידן זכה בוויסקונסין דרש טראמפ ספירה חוזרת ואף פנה לבית משפט במישיגן לעצור את ספירת הקולות במדינת המפתח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבחירות לנשיאות ארצות הברית בחירות קולות הצבעה מעטפות
צילום: צילום: אי-פי

שידור ישיר בכאן 11

קרב בלימה של טראמפ: המועמד הרפובליקני הכריז כי ניצח במדינת פנסילבניה, זאת למרות שנותרו עוד מאות אלפי קולות לספור בה. נכון לשעה 22:30 שעון ישראל, טראמפ מוביל בפער של 300 אלף קולות במדינה. מוקדם יותר הערב הודיעו הרשתות בארצות הברית כי ביידן זכה בוויסקונסין על 10 האלקטורים שלה.

אמריקה בוחרת - תוצאות מתעדכנות ועדכונים שוטפים

 על רקע הובלת המועמד הדמוקרטי במדינות המפתח ויסקונסין ומישיגן, דרש קמפיין טראמפ לעצור את הספירה במישיגן ולערוך ספירה מחודשת בוויסקונסין. לפי שעה מוביל סגן הנשיא לשעבר, ג'ו ביידן, עם 237 אלקטורים. לנשיא טראמפ הובטחו כבר 213 אלקטורים.

אם ביידן ינצח גם במישיגן ובנוואדה בהן הוא מוביל, הוא צפוי להגיע לסך של 270 אלקטורים, המספר הדרוש לניצחון. מנהל הקמפיין של ביידן אמר הערב: "אם נספור את כל הקולות החוקיים, ננצח". טראמפ מוביל בשעה זו בפער ניכר במדינת המפתח פנסילבניה וכן בג'ורג'יה, בקרוליינה הצפונית ובאלסקה. אם טראמפ ינצח בארבעתן, הוא צפוי להגע ל-268 אלקטורים.

טראמפ הכריז על ניצחון בשעות הלילה בארצות הברית (07:00 שעון ישראל), אך כשהגיע הבוקר לאמריקה (17:00 שעון ישראל), ניפק לתקשורת הצהרה המעידה על אי קבלת התוצאות הנוכחיות: "הובלתי בכל מדינות המפתח בלילה", צייץ בטוויטר. "אך בבוקר הן נעלמו בזו אחר זו בצורה קסומה".  הרשת החברתית מצידה סימנה את הציוץ של טראמפ כ"פייק ניוז". עד כה נספרו יותר מ-137 מיליון קולות. לביידן הצביעו כ-70 מיליון בוחרים ואילו לטראמפ כ-67 מיליון. 


הפופולריים