מתקפת טרור בווינה: 3 נהרגו, מצוד אחר מחבלים שנמלטו

מתקפת טרור בווינה: 3 נהרגו, מחבל אחד חוסל
שר הפנים: המחבל שחוסל היה מצויד בחגורת נפץ - מזוהה עם דאעש • המשטרה: השמועות על בני ערובה התבררו כלא נכונות • קנצלר אוסטריה: לא ניכנע לטרור, נילחם במתקפה הזו בכל האמצעים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפיגוע בווינה, 02.11.20
צילום: צילום: רויטרס

לפחות שלושה בני אדם נרצחו אמש (שני) במתקפת טרור שאירעה סמוך לבית כנסת בבירת אוסטריה וינה. מחבל אחד חוסל. שר הפנים האוסטרי, קארל ניהאמר, אמר במסיבת עיתונאים שקיים כי המחבל שחוסל היה מצויד בחגורת נפץ ומזוהה עם דאעש. השר חזר על הקריאה לתושבים להישאר בבתים. כאלף מאנשי הכוחות המיוחדים מנהלים מצוד אחר מחבלים שנמלטו.

ניהאמר הודיע אתמול כי 14 בני אדם נפצעו באירוע ומצבם של שבעה מהם מוגדר קשה. מהמשטרה נמסר כי האירוע מתפרש על פני שש זירות שונות וכי השמועות על בני ערובה שהוחזקו במסעדה סמוך לזירת האירוע - אינן נכונות. עוד נמסר כי בית הכנסת היה סגור בשעת המתקפה.

בריאיון שהעניק לטלוויזיה האוסטרית אמר קנצלר גרמניה סבסטיאן קורץ כי אין לשלול מניע אנטישמי לאירוע. קורץ הבהיר כי את המתקפה ביצעו יותר ממפגע אחד, וכי ישנם מפגעים שטרם נתפסו. קורץ ביקש מהציבור להישאר בבתים והוסיף כי כוחות הצבא פתחו במבצע לאיתור מחבלים נוספים.

הקהילה היהודית בווינה (IKG) הנחתה את התושבים היהודים שלא לעזוב את בתיהם. נשיא הקהילה היהודית בווינה צייץ בטוויטר: "לא ניתן לקבוע אם בית הכנסת היה המטרה. מה שברור הוא שבית הכנסת והמשרדים לצידו היו סגורים בזמן היריות. אנשי הקהילה הונחו שלא לצאת למרחב הציבורי ולהשאר במקומות סגורים עד אשר יתקבל אישור מרשויות הביטחון".

שלום ברנהולץ, בעל מסעדה יהודית כשרה הסמוכה לבית הכנסת בווינה סיפר לכאן חדשות כי המסעדה הייתה סגורה בשל הסגר הלילה שהוחלט להנהיג מחצות בשל העלייה בתחלואה בקורונה. "זה היה נס", אמר ברנהולץ והעריך כי מתקפת הטרור לא כוונה נגד הקהילה היהודית. "התוקפים נראו לי מקצוענים וכנראה ידעו שהקהילה ומוסדותיה אינם פעילים בשעת המתקפה".

בהכנת הידיעה השתתפו: אנטוניה ימין, עופר לרר, מאיה רכלין, יואב זהבי, מואב ורדי, מיכל שרף, ועמיחי שטיין

הפופולריים