הגל השני באירופה | ראש ממשלת איטליה הכריז: נטיל עוצר לילי ברחבי המדינה

ראש ממשלת איטליה הכריז: נטיל עוצר לילי במדינה
אחרי צרפת, בריטניה ואוסטריה - גם איטליה מצטרפת למדינות שהטילו הגבלות חלקיות במטרה לצמצם את העלייה בתחלואה. בגרמניה התחילו היום סגר חלקי, במטרה להקל במצב לפני חג המולד. מרקל: "אם הסגר יעבוד - יהיה לנו דצמבר נסבל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיכר פיאצה דל פופולו ברומא, 07.03.20
צילום: צילום: אי-פי

גל שני של תחלואה באירופה: ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה הכריז היום (שני) כי יטיל סגר ברחבי המדינה בשל העלייה בנתוני התחלואה. לפי קונטה, יש אפשרות גבוהה שבין 15 ל-20 אזורים באיטליה עלולים לעבור בתוך כחודש את הסף הקריטי של כמות המאושפזים ביחידות לטיפול נמרץ. בכך איטליה מצטרפת לשאר מדינות מערב אירופה הגדולות שהודיעו על צעדים, כדי לצמצם את התחלואה לקראת חגיגות חג המולד. "אם הסגר יעבוד - יהיה לנו דצמבר נסבל", אמרה אנגלה מרקל.

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל קיימה הבוקר מסיבת עיתונאים לרגל החלת המגבלות החדשות היום במדינה. מרקל אמרה לעיתונאים שמספר האנשים שאושפזו ביחידות לטיפול נמרץ הכפיל עצמו בעשרת הימים האחרונים. היא אמרה כי היא מבינה שצעדי הסגר קשים, אבל אם ייפעלו על פיהם - יהיה אפשר לשבור את גל התחלואה השני.

בשבת האחרונה ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון על סגר שני מחודש נובמבר, שצפוי להימשך עד ל-2 בדצמבר. עם זאת, מערכת החינוך הבריטית לרבות אוניברסיטאות, תיכונים ובתי ספר, תישאר פתוחה. "אין לפגוע בעתיד ילדינו", אמר ראש הממשלה. מפרוץ המגפה נדבקו יותר ממיליון בריטים וכ-46 אלף מתו מהנגיף בממלכה.

ג'ונסון הוסיף בנאומו: "שום ראש ממשלה אחראי לא היה נוהג אחרת. אף אחד לא רוצה להטיל את ההגבלות האלה, אנחנו לא רוצים לסגור עסקים ומסעדות רק במקום אחד במדינה. הזמן לפעולה הוא עכשיו. עד ל-2 בדצמבר תצטרכו להישאר בבית ולעבוד משם וכן לרכוש רק מוצרים חיוניים".

הפופולריים