דיווח בארצות הברית - טראמפ למקורביו: אכריז על ניצחון בשלישי עוד לפני התוצאות הסופיות - אם אראה שאני מוביל

דיווח: טראמפ יכריז ניצחון אם יראה שהוא מוביל
הנשיא האמריקני הכחיש את הדיווח • הסקרים האחרונים מצביעים על יתרון גדול לביידן - 233 אלקטורים "בטוחים" לעומת 170 לטראמפ. במדינות המתנדנדות ויסקונסין ומישיגן גם כן מסתמן ייתרון למועמד הדמוקרטי • דיווחים ממטות המועמדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, ג'ו ביידן
צילום: צילום: רויטרס

יומיים לבחירות בארצות הברית | דיווח בארצות הברית - טראמפ למקורביו: אכריז על ניצחון בליל הבחירות עוד לפני התוצאות הסופיות - אם אראה שאני מוביל. הנשיא האמריקני הכחיש את הדיווח, אך הצטער על פסיקות בית המשפט העליון המאפשרות לפנסילבניה ולצפון קרוליינה לספור פתקי בחירות שמגיעים זמן קצר לאחר 3 בנובמבר.

תמונת המצב לפי הסקרים האחרונים מעניקה לג'ו ביידן 233 אלקטורים ולדונלד טראמפ 170. אך 135 אלקטורים נמצאים במדינות שעדיין מתנדנדות.

אמריקה בוחרת: כמה אתם יודעים על מנהיגי העולם החופשי?

מישיגן וויסקונסין, שתי מדינות שטראמפ ניצח בהן ב-2016, נראות כרגע כנוטות בבירור חזרה לביידן. בוויסקונסין ביידן מוביל ב-8% (51.9% לביידן לעומת 43.7% לטראמפ). במישיגן ביידן מוביל בכמעט 9% (51.5% לביידן לעומת 42.5% לטראמפ). מה שמביא לביידן 259 אלקטורים. לניצחון חסרים לו 11 אלקטורים נוספים. כלומר, מספיק לביידן לנצח במדינה אחת נוספת כדי להיבחר לנשיאות.

בכיוון ההפוך, טראמפ צריך לנצח בכל שש המדינות המתנדנדות האחרות. אם הוא מפסיד אחת מהן - הוא מפסיד את הבחירות כולן. מתוך שש המדינות האלה, בשלוש מדינות ביידן מוביל בפער קטן מאוד - בתוך מסגרת הטעות הסטטיסטית. בשתי מדינות טראמפ מוביל בפער קטן. מה שמשאיר אותו עם פנסילבניה.

בפנסילבניה, סקר של "מיולנברג קולג'", שנחשב הסוקר הכי טוב, נותן אתמול יתרון של 5% לביידן, (49% לעומת 44%). סקר של "ABC וושינגטון פוסט" מהלילה נותן לביידן יתרון של 7% על טראמפ (51%-44%).

כלומר, לפי שני הסקרים האלה, ביידן ינצח בפנסילבניה וזה מספיק לו כדי לנצח את המרוץ כולו. זה אומר שכדי למנוע את הניצחון מביידן, טראמפ חייב להתגבר על הפער הזה בפנסילבניה, ולהפתיע שם, גם הפעם.

צריך לזכור שלפני ארבע שנים הסקרים הראו שהילרי קלינטון מנצחת בפנסילבניה בפער של 2.4%, וטראמפ ניצח שם בפער של 0.7%. עכשיו, כאמור, ביידן מוביל שם בפער של 5 נקודות. ולכן המשימה של טראמפ כאן קשה אפילו יותר מלפני ארבע שנים. לא בלתי אפשרי - אבל זה יהיה מפתיע.

בתוך כך, הרשויות בבירה ובערים גדולות נוספות נערכות למהומות אלימות מחשש שהקהל לא יסכים לקבל את תוצאות הבחירות, או שיהיה מתוסכל מהיעדר מנצח מובהק בליל שלישי. וושינגטון תאסור נשיאת כלי נשק באזור הבית הלבן עד אחרי הבחירות.

הפופולריים