עלה ל-27 מניין ההרוגים ברעידת האדמה בטורקיה ויוון

עלה ל-27 מניין ההרוגים ברעידה בטורקיה ויוון
מספר הפצועים עלה ליותר מ-800 בני אדם. לפחות 20 מבנים התמוטטו באיזמיר. 196 רעשי משנה נרשמו, 23 מהם בעוצמה של 4 בסולם. תושב העיר: "זה הרגיש כאילו זה לא הולך להיגמר, הייתי מבועת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איזמיר, טורקיה, רעידת אדמה, סאמוס
צילום: צילום: רויטרס

לפחות 27 בני אדם נהרגו ויותר מ-800 נפצעו ברעידת האדמה העזה שהורגשה אתמול לאורך החוף האיגאי. באיזמיר שבטורקיה עלה ל-24 מספר ההרוגים, שני נערים שהיו בדרכם הביתה מבית הספר נהרגו באי היווני סאמוס. מוקד הרעש שעוצמתו עמדה על 7 בסולם, היה כ-30 קילומטרים ממערב לאיזמיר, העיר השלישית בגודלה בטורקיה. רעידת האדמה הורגשה גם באיסטנבול, באתונה ובאיי יוון.

לפחות 20 מבנים התמוטטו בעיר איזמיר, ו-196 רעשי משנה נרשמו, 23 מהם בעוצמה של 4. לדברי מוראט קורום, השר הטורקי לאיכות הסביבה ותכנון ערים, צוותי חילוץ נשלחו ל-17 מבנים שארבע מהם קרסו, בניסיון לאתר לכודים. תושב העיר גוקהאן קאן אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי חשב לעצמו "זה יגמר מתישהו? זה הרגיש כאילו האדמה רעדה 10 דקות שלמות". קאן הוסיף שברגעי האימה "לא דאגתי לעצמי, אלא למשפחתי, לאישתי ובני בן הארבע".

אמש הגיב נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן על האסון ואמר כי הוא וממשלו עומדים לצד התושבים שנפגעו ומבטיחים לסייע. ראש ממשלת יוון, מיצוטאקיס הגיב גם הוא ואמר כי "אלה זמנים שבהם אנשינו צריכים לעמוד יחד בעקבות רעידת האדמה שהכתה בנו". מיצוטאקיס שלח את תנחומיו לנשיא טורקיה ארדואן.

הפופולריים